Tofaş’a 200 milyon euroluk kredi

Fiat Egea ailesinin geliştirilmesi için de kullanılacak olan yeni kredi için imzalar atıldı. Tofaş ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında 22 Ekim 2015 tarihinde atılan imzalarla gerçekleşen kredi anlaşması çerçevesinde sağlanan 2022 vadeli 200 milyon Euro’luk kredi, şirketin hatchback ve station wagon segmentlerindeki otomobil yatırımlarının sabit kıymet ve Ar-Ge harcamaları için kullanılacak.

700 bin aracın üretimine de kaynak oluşturacak olan söz konusu kredi, aynı zamanda yeni işe alımlara da vesile olacak.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tofaş’ın istihdam politikasını toplumsal gerçekler ve ihtiyaçlar çerçevesinde yeniden şekillendiriyoruz. Bu konuda dünyanın farklı ülkelerinde yürütülen çalışmaları destekleyen EBRD ile hem danışmanlık hem de finans bazlı bir işbirliğine imza attık. Yeni kredi anlaşmasıyla birlikte Ar-Ge çalışmalarımıza da hız kazandıracağız.”

Eroldu, “015 yılında yeni sedan modelimizin pazara sunum hazırlıkları sürerken, bir yandan da Egea Projesi’nin diğer ürünleri olan ve ağırlıklı olarak ihraç pazarlarına sunmak için hazırlandığımız hatchback ve station wagon otomobillerimizin geliştirilmesine ve Fiorino modelimizin yenilenmesine odaklanmış durumdayız” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.