TOFAŞ’tan tarihi yatırım

Otomotiv devleri 1 ayda ikinci büyük yatırım açıklamasını yaptı.

Toyota Avrupa CEO'su Didier Leray'un bizzat Türkiye'ye gelerek açıkladığı, "Türkiye'de yeni yatırım yapıyoruz. Kapasite artırıp, üretimde gaza basacağız" açıklamasından sonra KOÇ'un en büyük otomotiv ortaklıklarından TOFAŞ da tarihi yatırım açıkladı.

 

Tofaş, son dönemin tarihi yatırımlarnıdan birini açıkladı. Yeni Doblo ve yeni sedan projeleri netleşen şirketin şimdi de biri hatchback, diğeri station wagon iki yeni modeli daha 2016 yılında TOFAŞ Bursa üretim bantlarından inmeye başlayacak.

Böylece bugün eklenen son yatırımla birlikte TOFAŞ'ın yatırımları toplam 1.4 milyar dolara ulaşacak.

 

YENİ TOFAŞLARIN YOLA ÇIKMA TAKVİMİ

 

Tofaş CEO’su Kamil Başaran, yatırımına start verdikleri yeni modellerin yeni Doblo ile 2015 yılı başından itibaren satılmaya başlanacağını açıklayarak, şu takvimi dile getirdi:

 

“Tofaş’ın Ar-Ge’ye verdiği önemi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu sayede bugün, 600’e yakın Ar-Ge mühendisimizle, Fiat-Chrysler’in İtalya’dan sonraki en büyük Ar-Ge merkezi konumuna ulaştık. Yeni Doblo’yu 2015 yılının başında, yeni Sedan modelimizi de 2015’in son çeyreğinde pazara sunmayı hedefliyoruz. Bugün sizlere açıkladığımız biri hatchback diğeri station wagon modellerimizin üretimini de 2016 programımıza aldık. Yeni model projeleri kapsamında, 2016-2023 yılları arasında 700 bin araç üretimi hedeflendi. Bu iki modelin de önemli kısmını ihraç etmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.