TOGG CES Fuarı 2022 gösterisinde konsept otomobilini tanıttı

TOGG-CES-FUAR'ında

Yerli otomobil diye yola çıkan Türkiye’nin mobilite markası Togg, ABD’deki Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de ilk uluslararası lansmanını gerçekleştirdi. Okyanus ötesi mesafedeki TOGG CES Fuarı 2022 etkinliğinde ‘Transition Concept Smart Device’ adını verdiği konsept sedan modelini de tanıttı. Yeni araç bir sedan otomobil yerine fastback olarak tanımlanıyor.

Togg Gemlik’te üretim bantlarının montajına başladı

TOGG-CES-FUARı 2022 standı

ABD’nin Las Vegas şehrinde 5-7 Ocak tarihleri arasındaki etkinlikte, Togg CES Fuarı 2022 için vizyon otomobiliyle yer aldı.

Togg’un konsept otomobili bir fastback

Togg CES 2022 gösterisinde Transition Concept Smart Device adıyla yeni bir konsept araç tanıttı. Bu araç Togg Baştasarımcısı Murat Günak liderliğinde; Pininfarina stratejik ortaklığıyla tasarlandı. Turkish Cargo uçağıyla da ABD’ye götürüldü.

Otomobil, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, dinamik ve yenilikçi bir fastback olarak tanımlanıyor. Otomobilin stil konseptinin temelini, kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp; aracın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgisi oluşturuyor.

 

Togg CES Fuarı 2022 konsept sedan

TOGG-CES-FUARI-2022'ye-zeytinli standla katıldı

Gerçek ve üç boyutlu yazıcıyla oluşturulan zeytin ağaçları yan yana

Togg’a ev sahipliği yapan Gemlik, dünyanın önde gelen zeytin üretim merkezlerinden biri. Togg da Gemlik’teki asırlık zeytin ağaçlarının binlerce yıl sağlıkla yaşaması için temiz üretim yapıyor. CES’te vizyon otomobilinin yanına yerleştirilen, ömrü bin yıl olan zeytin ağacı ile geri kazanılan plastikten 1001 saatte üç boyutlu yazıcıda bir zeytin ağacı oluşturuldu.

Ekibe Arzu Kaprol dokunuşu

Moda ve teknoloji birlikteliğini yansıtan projelere imza atan dünyaca ünlü tasarımcı Arzu Kaprol ise Togg ekibinin kıyafetlerini tasarladı. Togg için sürdürülebilir tasarım ve üretim yöntemleriyle hazırlanan koleksiyon, Arzu Kaprol tarafından yeni giyim kodlarına uygun şekilde dizayn edildi. Tamamı Türkiye’de üretilen kumaşlardan tasarlanarak üretilen kıyafetlerde Togg mavisi ön plana çıkarıldı. Koleksiyonda yer alan unisex yaklaşımlarla kadın-erkek eşitliği vurgulanırken, sürdürülebilirlik yaklaşımı Togg’un gelecek vizyonunu yansıttı.

8 yılda 5 segmentte 1 milyon araç üretecek

2030’a kadar 5 farklı segmentte 1 milyon adet araç üretmeyi planladıklarını belirten Togg CEO’su Gürcan Karakaş, “2022 sonunda ilk seri üretim aracımızı banttan indireceğiz. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk aracımız SUV pazara çıkacak. Ardından da yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla; aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamımız tamamlanacak” diye konuştu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz