Togg ne kadar yerli? Fabrikayı gezdik ve otomobili kullandık

Togg fabrikasının duvarında, şirket ile ilgili anahtar kelimelerin yapay zekaya girilmesiyle ortaya çıkan devasa bir görsel bulunuyor.

0-100 hızlanması nefesinizi kesebilir

Kısa test sürüyünün diğer etkileyiciliği ise 0-10 hızlanmasındaki 4.8 saniyelik süre ve adeta G kuvveti ile imtihandı. Evet araç elektrikli motorun özelliği gereği güç pedalına basıldığı andan itibaren en yüksek torku yakalayarak ani hızlanmayı size yaşatıyor. Yani isteyen kırmızı ışıktan kırmızı ışığa ışınlanabilir. Sessizce “uzayan” araç, alışkın olmayanların nefesini kesecek kadar gerçek. Otomobil dünyasında en hızlı ve en pahalı süper spor otomobiller ancak bu hıza ulaşabiliyor. Elektrikli araçlar içinse bu iş neredeyse sıradan bir görev.

Araca dair ilk izlenimlerim bunlar. Otomobil gibi bir otomobil, üstelik olabildiği kadar da yerli. Plastik kalitesi, tuş ergonomisi, direksiyonu, kumandaların dijital kontrol ünitesinden yönetilmesi gibi ayrıntılar değişebilir. Belki faceliftte değiştirilebilir.

Evet, üzerinde 5 senedir çok konuşulan ve gündemde ne kadar yerli olduğu tartışılan ilk Togg deneme üretimi modellerinden birini kullanmak heyecan vericiydi.

Daha uzun test sürüşlerinde aracın anlatacak pek çok yanı, deneyimlenecek “akıllı” özelliklerini görmek isteriz. Aracın isminin ne olacağıyla ve satışının ne zaman başlayacağıyla ilgili bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz