Tokyo’da ortaya çıkacak 12 yeni Yamaha

Yamaha Motor, 46. Tokyo Motor Show’da 12 yeni modeli sergileyecek. Şirketin Japonya basın bülteninde yer alan bilgilere göre; 24 Ekim Perşembe günü açılacak olan Tokyo Motor Show’da, Yamaha Motor standının teması “Gelecekte daha büyük bir sevinç var – İnsan imkanları için sanat” olacak. Fuarda 6 dünya prömiyeri, 2 Japonya prömiyeri dahil olmak üzere toplam 18 model sergilenecek. Motosikletlerle birlikte Çok Tekerlekli Araçlar (LMW), elektrikli banliyö araçları, elektrikle çalışan elektrikli bisikletler ve insansız bir otonom araç çözümü de fuarda yer alacak. Yamaha’nın Tokyo’da günyüzüne çıkacak yeni modelleri şunlar olacak…

Land Link Concept; arazide serbestçe hareket edebilen özerk bir araç çözümü.
Görüntü tanıma özelliği rotasına bağımsız olarak karar vermesini sağlarken, tespit edilen engellerden otomatik olarak kaçınabiliyor. Dört tekerleğin her biri, modele göre bağımsız olarak yönlendirilebiliyor ve hareket edebiliyor. Her yöne hareket kabiliyeti yüksek potansiyele sahip.

E01; Yamaha’nın scooter ve EV elektrik teknolojilerini birleştirerek, günlük kullanım için pratiklik hedefliyor. Konvansiyonel scooterlardan daha yüksek kalitede sürüş, konfor sağlamasının yanı sıra, yeni nesil bir sportif stili de yansıtıyor. 125 cc scooter konvansiyonel motora benzeyen güç değerleri ile şehir içinde ulaşımın kodlarını taşıyor.

E02; yeni nesil elektrikli scooter, 50cc scooter motordan alınan güce eşdeğer. Kompakt, hafif bir yapıya sahip scooter şehir içi yalın ulaşımı hedefliyor. Kullanımı kolay gövdesi ve kolayca çıkarılabilir bir batarya ile birlikte tasarlanmış. EV’lerin bilinmesini sağlayacak, eğlenceli ve tanıdık bir his sunuyor. Dış tasarımda pili görsel olarak vurgulayan yeni nesil scooter, hafif ve çevik sürüş vaad ediyor.

YPJ-YZ e-Bike; pistte giden bir motosiklet görünümüyle tasarlandı. YZ Serisi mühendislik yaklaşımını öne çıkaran bu bisiklet, motokros modelleri gibi merkeze yakın şasi ağırlığı yerleştirme ile geliştirilmiş. Akü ünitesi benzersiz bir şekilde aşağı doğru ince bir tüp olarak konumlanmış. Bu e-Bike eğlenceli, teşvik edici bir tasarım ve sıradışı sürüş deneyimi beklentilerini karşılayabilir.

YZF-R1; Yamaha’nın amiral gemisi süper spor motosikleti olarak, yeni YZF-R1,
‘Master of Full Control Evolution’ kavramı altında performansını ortaya koyacak.
EU5 emisyon standartlarını karşılayan motor daha da geliştirilerek Motor Freni
Yönetimi (EBM) ve Fren Kontrolü (BC) ile daha güçlü ve güvenli hale getirildi. Şasinin çeşitli parçalarının daha da geliştirilmesi ile birlikte modelin performansı yeni bir seviyeye taşındı.

Ténéré 700; Türkiye pazarında da kısa bir süre önce satışa çıkan model Tokyo’da da sahneye çıkıyor. 270 derecelik 689cc sıvı soğutmalı sıralı 2 silindirli motorla yola çıkan model, sürücüye bol miktarda özgürlük sağlayan hafif bir şasiye sahip.
Model, arazi sürüşü, macera sürüşü ya da yol kullanımında denge oluşturuyor.

YZ450FX; YZ450F yarış motocross modeline dayanan performanslı bir model olarak öne çıkıyor. Hafif ve çevik yol tutuşu, yüksek devir ve daha iyi güç için ayarlanmış motoru olan enduro-spec modelde ayarlar optimize edilmiş durumda. Bu model lansmanı Japon National Cross-Country (JNCC) yarışmacısı Kenji Suzuki tarafından sergilenecek.

TY-E; Bu elektrikli konsept bisiklet, gelişmiş bir prototip ve Yamaha’nın bünyesinde Ar_ge programı dahilinde geliştirilmiş. Karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) monokok gövde, yumuşaklık sağlayan kompakt bir yapı sunarken; yüksek güç sağlayan elektrik motoru güçlü bir şekilde ilerlemeye imkan sağlayacak. Bu Yamaha Tokyo Fuarı konsepti ilgi çekecek

TRITOWN; Çift ön tekerleğe sahip kompakt elektrikli model, son dönem yaygın hale gelen ayakta kullanılan scooter türü taşıtları akla getiriyor. Yamaha’nın Çok Yönlü Çok Tekerlekli (LMW) olarak kodladığı bu basit yapılı modeli sürücü
kontrol etmek için kendi denge hissini kullanıyor. Kısa mesafeli yolculuklar, şehir içinde eğlenceli ve heyecan verici deneyimler sağlayacak bu araç, oldukça hafif ve kompakt gövdeye sahip. Sezgisel kontroller onu birçok insan için kullanılabilir kılıyor. Japonya’da eğlence mekanları, parklar ve benzerlerinde test edilen araç mikromobilite alanında Yamaha için rekabet gücü kazandıracak.

E-Vino; son dönemde her marka için popüler hale gelen retro tarz scooterlardan biri de Yamaha’dan geliyor. Yamaha Tokyo da e-Vino 50cc scooter üzerine kurulu bu elektrikli şehir içi modeliyle sempati toplayacak. Modelin tasarımı kadar yumuşak hızlanma hissi öne çıkıyor. Çok düşük hızlarda sık kullanılabilir ve kolayca çıkarılabilir bataryaya sahip. Normal sürüş ve tırmanma gerektiren yollarda ekstra güç sağlayan modlarla hareket edebiliyor.

YPJ-XC; elektrikle çalışan dağ bisikleti Yamaha’nın en üst seviye PW-X tahrik ünitesini kullanıyor ve e-Bike sektöründe kazanılan DNA’yı iyi bir şekilde yansıtıyor. Güçlü ama kontrol edilebilir bir mekanizmaya sahip.

YNF-01; düşük hızlı mobilite konsept modeli, arazi kabiliyeti ile tasarlanmış ve üretilmiş. Kullanıcısına macera ruhu uyandırmayı amaçlayan stile sahip. Off-road dan ilham alan tasarımı var. Kullanıcının yol alma isteğini artıran büyük lastikler ve 4 tekerlekli bağımsız süspansiyon, her yere git ve her şeyi yap kavramını güçlendiriyor. Model Red Dot Design Concept 2019 ödülü almış.

JWX-1 PLUS; Bu aslında bir tekerlekli sandalyeyi elektrikli tekerlekli sandalyeye dönüştüren ana jantlardan oluşan bir model. Bir manuel tekerlekli sandalyenin fonksiyonlarına elektrik gücünün rahatlığını ekliyor. Yamaha’nın tescilli JW Smart Core kontrol sistemi kullanılıyor ve böylece kontrol hızı, hızlanma / yavaşlama oranı vb. teknolojik olarak takip ediliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.