TOSFED yeni başkanını seçti

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun Olağanüstü Genel Kurulu 168 delegenin katılımıyla 28 Şubat Perşembe Günü Ankara’da yapıldı. TOSFED Başkanvekili Eren Üçlertoprağı ve Mehmet Besler’in aday olduğu Genel Kurul’da 109 oy alan Eren Üçlertoprağı, TOSFED’in yeni başkanı oldu. Hatırlanacağı gibi TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı belediye başkanlığı için istifa etmişti.

TOSFED’in 2015 yılından bu yana çalışmalarına devam eden mevcut yönetimde vaşkan vekilliği görevini yürüten Eren Üçlertoprağı, Serkan Yazıcı’nın istifasının ardından başkanlığa aday olmuştu.

168 delegenin katılımıyla Ankara’da gerçekleşen TOSFED Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeni başkan belirlendi.

Üçlertoprağı’nın 109 oy aldığı seçimde Mehmet Besler 55 oy alırken 4 oy da geçersiz sayıldı.

TOSED”in yeni başkanı Eren Üçlertoprağı oldu.

Yeni seçilen federasyonun yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı:

 1. Başkan Eren Üçlertoprağı,
 2. Nisa Ersoy,
 3. C. Onur Sürmeli,
 4. Ömer Tolon,
 5. Hayri Çavuşoğlu,
 6. Orhan Birdal,
 7. Nural Pekgüzel,
 8. Ali Güneş,
 9. Abdulkerim Gök,
 10. Abdurrahman Arıcı,
 11. Mümin Pekcan,
 12. Av. Levent Erdoğan,
 13. Av. Berk Batur,
 14. Can Okan ve
 15. Arda Erdem.

Eren Üçlertoprağı kimdir?:

Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Üçlertoprağı; Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında otomobil sporlarına olan merakından dolayı önce amatör sonrasında profesyonel olarak ralli ile ilgilenmeye başladı. Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Bankacılık, Finans ve Tahvil İşlemleri” üzerine çift dal yüksek lisansını tamamladı. Avukatlık mesleğine 2008 yılında başladı. 2015 yılında diğer kurucu ortakları ile birlikte “YYU Legal Avukatlık Bürosu”nu kurdu. Avukatlığının yanı sıra 2015 yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun en genç Başkan Vekili oldu. 2017 yılında ise Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motorsporları Konseyi’ne seçilen en genç vekil üye oldu.

Önceki İçerikCenevre AutoShow 2019: 2 yeni Lexus’a prömiyer
Sonraki İçerikAslan’ın vitrini elektrikleniyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz