Total CEO’su kazada öldü

Fransız Total'in CEO'su Christophe de Margerie özel uçağının Moskova'nın Vnukovo havalimanında kar temizleme aracına çarpması sonucu dün gece hayatını kaybetti. Rus ve Fransız makamlar konu hakkında soruşturma başlattı.

Kazayı soruşturan Rus yetkililer, De Margerie'nin Paris'e gidiş için gece yarısından kısa bir süre önce kalkışa geçen Falcon tipi özel jet uçağının çarptığı kar temizleme aracının şoförünün sarhoş olduğunu ve adli inceleme başlatıldığını açıkladı.

Şirketin yöneticisinin ölümü hakkında Paris savcılığı da soruşturma başlatırken, Fransız hava kazalarını araştırma kuruluşu BEA inceleme için Moskova'ya bugün üç kişilik bir uzman heyeti gönderileceğini belirtti. Total'in yaptığı açıklamada uçaktaki üç mürettebatın da hayatını kaybettiği ifade edildi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yakın arkadaşı olan 63 yaşındaki De Margerie, Moskova yakınlarındaki Gorki'ye yabancı yatırımı konusunu görüşmek üzere Rus hükümetinin düzenlediği bir toplantıya katılmak için Rusya'da bulunuyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.