18 milyar TL’lik sahada

Toyota, Türkiye'de aktif büyüklüğü 18 milyar TL'yi aşan uzun dönem (operasyonel) kiralama sektöründen pay almak için kolları sıvadı.

 

 

Toyota, Türkiye’de aktif büyüklüğü 18 milyar TL’yi aşan uzun dönem (operasyonel) kiralama sektöründen pay almak için kolları sıvadı.

 

Japon marka Türkiye’de yaklaşık oyarak satılan yeni otomobillerin yaklaşık 15-20”sini satın alan ve her yıl ortalama yüzde 10-15 büyüyen sektöre “Rent A Toyota” markasıyla katılıyor. Operasyonel kiralama sektörü henüz ülkemizdeki araç parkının sadece yüzde 11,5’ine hizmet verirken gelişmiş ülkelerde bu oran 30-45 arasında değişiyor. Toyota’nın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hizmet ağını genişletmeye önem verdiğini söyleyen Toyota Otomotiv CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’deki tüm Toyota bayilerinde araç kiralamaya olanak veren “Rent A Toyota” sistemini başlattıklarını söyledi.

 

BAŞLICA HEDEF KOBİ

 

KOBİ’ler ve kurumsal müşterilerin yeni sistemle tüm bayilerinden araç sayısına bakılmaksızın en avantajlı fiyatlarla isterlerse 1 araç bile kiralayabileceklerini söyleyen Bozkurt, “Özellikle büyük kentlerde işleyen kiralama sistemini Türkiye’nin hemen her kentine yayan Toyota, bu sistem ile özellikle KOBİ’lerin çözüm ortağı olacak. Rent a Toyota ile müşterimiz artık tek noktadan tüm modellerimizi kiralayabilecek.” dedi.

 

 

 

YILDA 4 BİN SATIŞ DESTEĞİ

 

Uzun dönem kiralama sisteminin oturduktan sonra yıllık 3-4 bin adet civarında kendilerini satış desteği sağlamasını da tahmin ettiklerini dile getiren Bozkurt, “2015’te filo satışlarımızın oranı yüzde 26.3 civarında idi. Tüm Toyota showroomlarımızda ve sadece Toyota modellerinde kiralama gerçekleştiriyoruz. Corolla modelinin ise bu sistemde daha fazla pay alacağını tahmin ediyoruz. Fiyatlarda oldukça avantajlıyız. Hatta ayda 355 eurolara kadar Corolla verebiliyoruz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz