Toyota Nissin Food ile hazır noodle yapacak

Otomotiv şirketleri bazen diğer sektörlerle işbirliğine giriyorlar. Ama sektör dışı işbirlikleri nadir oluyor. Volkswagen’in uzun yıllar Almanya’da sosis ürettiği biliniyor. Pek örneği olmasa da Toyota da yeni bir proje için gıda şirketiyle işbirliğine gittiğini duyurdu. Gıda sorununun küresel boyuta tırmandığı günümüzde, otomotiv şirketinin önce mobilite şirketine dönüşmesi ve ardından gıda şirketiyle işbirliğine yönelip, yeni bir merkezde bunları deneyimlemesi ilginç bir yolculuk olacak.

Nissin Food Products Co Ltd. (Nissin Foods) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), sağlıklı beslenme yoluyla insan refahını geliştirmek için işbirliği başlattı. Anlaşmaya göre, Woven City için kişiye özel, lezzetli ve sağlıklı “Tam Beslenme Yiyecekleri” temini için; Nissin’in en son moleküler beslenme bilimine dayanan; yenilikçi yiyecek çalışmaları temel alınacak.

Woven City, bir Toyota yan kuruluşu olan Woven Planet, Inc. (Woven Planet) tarafından Toyota adına Shizuoka Eyaleti, Susono City’de geliştiriliyor.

Woven City aracılığıyla Toyota, kendisini bir mobilite şirketine dönüştürmeyi hedefliyor ve çeşitli işbirlikleriyle burada yepyeni bir platform oluşturmayı planlıyor.  Toyota Woven City anlayışında, “hareketlilik” sözcüğü, sadece A noktasından B noktasına ulaşmayı değil; aynı zamanda insanların kalplerini “hareket ettirmeyi” de içeriyor.

Toyota yeni bir yemek kültürü hareketine katıldı

Nissin Foods, “Hızlı Gıdaların Ötesinde” sloganı altında; hazır gıdaların değerinin ötesine geçen yeni bir yemek kültürü yaratmak istiyor. Bu çalışmalardan birinda, Nissin Foods, gıdanın görünümünü ve tadını korurken; gerekli tüm besinleri kontrollü kalori, tuz, şeker ve yağ ile sağlayan “Tam Besleyici Yemekleri” araştırıyor.

Hazır erişte ve diğer ürünler için geliştirdikleri teknolojiyi uygulayan Nissin Foods; tescilli ve teknolojik gıda üretim sistemlerini kullanarak; geleceğin gıdalarını geliştirmek adına çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Nissin Foods’un “Hızlı Gıdaların Ötesinde” hedefi ve Toyota Woven City’nin “hareketlilik kapsamını genişletme” hedefi; ilgili endüstriler farklı olsa bile temelde aynı olarak değerlendiriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.