Toyota Türkiye’de yeni atama: Nilgün Aydın Türkücü kimdir?

Toyota Türkiye Finans Direktörü Nilgün Aydın Türkücü
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’de üst yönetimde yeni bir isim göreve başladı. Şirketin yeni Finans Direktörü Nilgün Aydın Türkücü olarak açıklandı. Türkücü, daha önce Renault Grubu’nda da çalışmıştı.

2004-2007 yılları arasında BDO Türkiye’de kıdemli denetçi olarak çalıştıktan sonra, News Outdoor Türkiye’de Bütçe ve Raporlama Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılından itibaren Renault Grubu’nda finansal raporlama ve kontrol, iç denetim, müşteri kredileri, vergi ve muhasebe fonksiyonları yöneticiliklerini üstlenen Türkücü, son 5 yılda yine aynı grupta Mali İşler Direktörlüğü görevinde bulundu.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Nilgün Aydın Türkücü, evli ve ikiz çocuk annesi.

Önceki İçerikHyundai BAYON üretimi, Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda başladı
Sonraki İçerikYeni Opel Mokka 2021 fiyat listesi ortaya çıktı
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz