Sporcu, hibrit ve biraz Reventon; Mutant 86 resmen GR HV Konsept

25 Ekim tarihinde kapılarını açacak olan Tokyo Otomobil Fuarı yaklaştıkça heyecan artmaya başladı. Fuarda podyumları süsleyecek modeller henüz net olarak ortaya konmuyor ama ilk bilgiler de ortaya çıkmaya başladı.
Bu haberimiz de bu ilk bilgilerden birini yansıtıyor.

Baktığımızda oldukça agresif, adeta bir Lamborghini tadında bir araç görüyoruz. Toyota GT86 veya Subaru BRZ olarak yollarda dolaşan tanıdık bir spor otomobil bu. Ama Toyota mühendisleri bir tür mutasyona maruz bırakmışlar otomobili.

Ön kısımda farlar, çamurluklar, kaput değişmiş ve ek olarak ön tampon sanki Lamborghini’den alınmış.

Arka kısımda ise Le Mans yarışlarının en dirençli otomobillerini andıran bir difüzör ve yeniden tasarlanmış stoplar göze çarpıyor.

Buraya kadar sanki oto sanayi kapsamında modifiye edilmiş ve hatta biraz da çirkin olmuş gibi görünen bu mutantın asıl gizli silahı ise çok başka.

Toyota’nın hibrit teknolojisi ile önemli zaferler elde ettiği Le Mans yarışlarındaki teknolojiyi bu GT86/BRZ’ye uyarladıkları ve ortaya şeytani güçlere sahip bir canavar çıktığı söyleniyor.

Performansı ile ilgili teknik veriler henüz elimizde olmasa da, hiç beklemediğimiz bir şekilde 6 ileri manuel şanzıman söz konusu. Genellikle elektrikli yada hibrit otomobillerde alışkın olduğumuzun dışında bir teknik ve mekanik seçim.
Ayrıca GT86’nın üzerinde yer alan Subaru’ya ait boxer motoru kullanmadıklarını da söyleyebiliriz.

Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında yakından inceleme şansı bulacağımız araçlardan biri olacağı şimdiden kesin gibi 🙂

Teknoloji geliştirmenin dünya çapındaki en önemli merkezlerinden biri olan Japonya otomotiv endüstrisinde ne tür yenilikler, çılgınlıklar var! Çok yakın zamanda öğreneceğiz.

Loading….

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.