Trafik nerede var, uygun park yeri nerede hepsi Skoda ekranında

Otomobillerin geleceğinde paylaşım ekosistemine hazırlık önemli yer tutuyor. Skoda, hayatı kolaylaştıracak, otomobilleri kalabalık şehirlerde verimli kullanmayı sağlayacak çözümler üretiyor. Büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkışıklığı ve park sorunlarını aşmak adına Citymove mobil uygulamasını hayata geçiren Skoda; kullanıcıların trafik şartlarına göre hızlı ulaşım adına araçlarını ne zaman, nerede kullanacaklarını ve nereye park edebileceklerini belirleyebiliyor.

İlk aşamada Çekya başkenti Prag’da devreye giren uygulama, aynı zamanda otomobille birlikte otobüs, tramvay, metro, kiralık bisikletler; taksi ve paylaşımlı araçlar gibi birçok ulaşım opsiyonunu entegre ederek çalışıyor. Kullanıcılara gidecekleri rota için en iyi seçenek sunulurken, ödemeler de akıllı telefondan yapılabiliyor.

Uygulama, ücretsiz olarak kullanıma açıldı. Skoda uygulamayı geliştirmeye devam ediyor ve kişiye özel daha fazla alternatif sunmaya da hazırlanıyor. Uygulama sayesinde kullanıcılar şehir içerisindeki ulaşımı ve araçlarını daha verimli olarak kullanacak ve zaman tasarrufu sağlayacak.

Tek bir uygulamada birçok hizmeti bir araya getiren Citymove, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulama aynı zamanda Skoda sahibi olmayan kullanıcıların da hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.