Transaktaş Global Lojistik kaptanlarına iyi haber: Filoya 10 Mercedes Actros

Ticari araç pazarında son satışlardan birini Mercedes Benz Türk imzaladı. Durgun seyreden ağır ticari araç pazarında Mercedes Benz Türk’ten 2019 yılının ilk ayında önemli satış.

Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen 10 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LS retarderli araç şirkete teslim edildi. Transaktaş filosunda sadece bir adet “Mercedes-Benz” marka kamyon bulunuyordu.

Tamamı Aksaray Kamyon Fabrikası üretimi olan 10 adet Mercedes-Benz Actros aracın, uluslararası frigo taşımacılığında kullanılması planlanıyor.

Mercedes Benz Türk, Aksaray’da ürettiği kamyonları hem iç pazara satıyor hem de ihraç ediyor.

Mercedes-Benz Actros nedir?

2008 yılında piyasaya sunulan Actros, 2016 yılından beri Euro 6 motor ile Türkiye’de üretiliyor. Bu ağır ticari araçlar Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da önemli pazara sahip.

Euro 6 motoru ve bununla uyumlu şanzıman ve aksıyla yakıt tasarrufu vaat ediyor. Konfor, güvenlik ve tasarımıyla da ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt veren en iyi çekicilerden biri olarak öne çıkıyor.

120 km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda da avantajlı.

Önceki İçerik2019 yılında Türkiye’ye gelecek yeni otomobiller
Sonraki İçerikBilanço 2018: Avrupa’da hangi marka kaç otomobil sattı?
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz