Tucson dizelle yüzde 20 paya ulaştı; Nisan’a Kona da dizellenecek

Hyundai Tucson, C-SUV segmentinde Ocak ayında lider oldu. Daralan pazara rağmen bu segmentte payını 9 puan artırarak yüzde 20’ye çıkardı. Tucson, bir önceki Ocak ayına göre satışlarını yüzde 26 artırdı.

2018 yılı Eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelik dizel versiyonla birlikte güçlenen Hyundai Tucson; Ocak ayında 387 adet satın alındı. Ocak ayında tüm pazarda SUV satışları 2 bin 725 adet oldu. Bunun bin 879’u C kompakt sınıfta gerçekleşti. Hyundai Tucson, böylece Ocak ayında yola çıkan her 5 yeni (kompakt) C-SUV’dan biri oldu.

Tucson’un 8. büyük pazarı

Avrupa binek otomobil pazarı da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 düşüş göstererek, 2019’a yavaş bir başlangıç yaptı. Yeni otomobillere olan talep, AB’nin beş büyük pazarı da dahil olmak üzere neredeyse tüm ülkelerde düşerken; Hyundai yükseliş trendini devam ettirdi ve bunda en büyük pay Tucson’un oldu. Ocak ayında Avrupa’da 10 binden fazla Tucson satışı gerçekleştirilirken Türkiye 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

Önder Göker

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker; “Hyundai’nin Türkiye’deki yükselişinde SUV modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonra satışlarını iki katına çıkaran Tucson ve Nisan ayında satışa sunacağımız KONA 1.6 litre dizel ile SUV pazarındaki iddiamızı şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Hibrit ve elektrikli SUV modellerimiz de gelecekte yollarda olacak.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.