Hibrit modellerinde yeni MyHonda+ uygulamasını yeniledi

Son dönemde otomobil dünyasının elektrikli araçların arkasında kalan yeni dönem teknolojilerinden biri de bağlanabilirlik -connectivite- konusu. Türkiye’de  sınırlı kullanılabilen araç connectivite teknolojisinden yararlanan özellikler giderek artıyor. Togg T10X modelinde internet üzerinden Avrupa Şampiyonası maçlar izlenebilir oldu. Honda da bu konu da yeni bir adım attığını duyurdu. Honda kullanıcılarla yaptığı görüş alışverişleri sonrasında gelişmiş bağlantılı araç uygulamasını yeniden başlattı. MyHonda+ bağlantılı araç uygulaması, çeşitli konfor ve güvenlik özellikleri sağlayacak şekilde geliştirildi. Uygulama kapsamı tüm yeni Honda hibrit, plug-in hibrit ve akülü elektrikli araçları kapsayacak şekilde genişletildi. Abonelik paketi kullanıcı deneyimini basitleştirecek şekilde geliştirildi.

Sistemin Türkiye’de kullanılıp-kullanılamayacağını da Honda Türkiye yetkililerine sordum.

Honda, elektrikli araç fiyatlarını düşürecek

Honda ZR-V Hibrit fiyatı açıklandı

 

Myhonda hangi modellerde kullanılabilecek:

 

  • 1 Temmuz 2024’ten itibaren Jazz e:HEV, Civic e:HEV, HR-V e:HEV, e:Ny1, ZR-V e:HEV ve son nesil CR-V e:HEV ve PHEV sahipleri, araçtan indiklerinde sanal gösterge paneline, uzaktan araç kullanımına, konum bulma özelliğine ve coğrafi sınırlamaya erişebilecekler.
  • Ayrıca Honda’nın Dijital Anahtarı, Jazz dışındaki tüm modellerde bulunacak ve bu özellik, sahiplerinin akıllı telefonlarını bir anahtara dönüştürmesine ve araç erişimini en fazla beş ek sürücüyle güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyacak.
  • Revize edilen MyHonda+ uygulamasının diğer özellikleri arasında uydu navigasyonuna ilgi noktası gönderme, favori rotalar oluşturma ve araçla eşleştirirken akıllı telefon kamerasının kullanılması yer alıyor. Uygulamada yapılan revizyonlar aynı zamanda kontak kapatıldığında araç durumunun daha zamanında ve doğru şekilde güncellenmesi anlamına da gelir.
  • Tamamen elektrikli ve plug-in hibrit modeller, kullanıcıların araç şarjını ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uzaktan programlayabilmelerine ve yolculuktan önce AC sistemi aracılığıyla kabinin ön ısıtılmasına veya ön soğutulmasına olanak tanıyan daha fazla işlevsellik kazanacak.

 

Abonelik modelleri geliştrildi

Honda ayrıca müşterilerin hangi hizmetlerin mevcut olacağını tam olarak anlamalarını sağlamak için MyHonda+ abonelik sürecini basitleştirdi ve hızlandırdı;  önceki ‘Çekirdek Bağlantı’, ‘Güvenlik ve Yolculuk’ ve ‘Honda Dijital Anahtar’ paketlerini tek bir pakette bir araya getirdi. Abonelik, aracın ilk tescil tarihinden itibaren üç yıl boyunca ücretsiz olacak ve devamında düşük bir aylık ödeme yapılacak.

Bu yeni yapı, aracın ilk tescilinden itibaren üç yıl içinde satın alınması durumunda ikinci ve sonraki sahiplerin de işlevselliği ücretsiz olarak kullanmalarına olanak tanıyor. Daha önce, bu yalnızca aracın ilk kayıtlı sahibi için geçerliydi.

Güncellenen My Honda+, 1 Temmuz 2024’ten itibaren tüm mevcut ve yeni kullanıcılar için kullanıma sunulacak. Jazz e:HEV, Civic e:HEV, HR-V e:HEV, ZR-V e:HEV ve son nesil CR-V e:HEV’in mevcut sahipleri, aracın uygulama ile senkronize olmasını sağlamak için araç içindeki TCU modülünün yetkili servislerde etkinleştirilmesi gerekiyor.

Honda Türkiye yetkilileri ile görüştüm. Yeni teknolojinin Türkiye’de kullanımı yönünde bir bilgi bulunmuyor. En azından yakın zaman için son durum bu. Bağlantı teknolojisindeki bazı detayların, (Kayıt yeri gibi)  BTK uygulamalarına uygun olmaması bu tür sistemlerin kullanımını yasaklıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.