Türkiye’deki ilk Cupra Formentor sahibinden ilk foto!

Türkiye’de öncelikle Formentor modeliyle ve 490 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkan ilk Cupra modelinin ilk sahibi de belli oldu. Türkiye’deki ilk Cupra Formentor sahibinden de ilk fotoğraf geldi!

Dünya iki yıl önce Seat çatısı altından çıkan ve Cupra adı verilen yeni bir otomobil markasıyla tanıştı. Markanın premium ve sportif bir sınıfa yükselmek amacı ve hedefi vardı. Türkiye’ye gelişi geçtiğimiz günlere derk gelen yeni marka, Avrupa’da adeta elektrikli motorla büyük ilgi çekiyor.

Cupra Formentor 2021 fiyat listesi

Türkiye’deki ilk Cupra Formentor sahibinden ilk foto!

Avek Otomotiv tarafından satılan Türkiye’deki ilk Cupra Formentor, 1.5 lt eco TSI 150 HP DSG s$s modelini satın aldı. Fiyatı 500 bin liranın üzerinde olan otomobil Türkiye’de faturalandırılan ve teslim edilen ilk Cupra oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Avek Otomotiv (@avekotomotiv)’in paylaştığı bir gönderi

Türkiye’deki faturalı ilk teslim Cupra Formentor modelini satın alan Oğuz Serbes ilk olmak için özellikle hızlı olma isteği sergilediği belirtiliyor.

Türkiye’ye Doğuş Otomotiv tarafından ithal edilen Cupra Formentor modeli dışında Leon ve Ateca modellerinin satışını da sürdürüyor. Cupra Formentor modelinde 2.0 lt motorlu hibrit bir ZV versiyonu da bulunuyor.

2021 Cupra Formentor bayideki yerini aldı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.