Türkiye’de kripto para ile araba satışı başladı

royal motors kripto para ile araba
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para ile alışveriş fikri yavaş yavaş gündem olmaya başladı. Son olarak, Royal Motors ise bunu bir adım öteye taşıdı ve Türkiye’de kripto para ile araba satışı başlamış oldu.

Royal Motors kripto para ile araba satışı yapacak

2018 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Bitci Teknoloji, 2020 yılında Türkiye’nin ilk borsa ve ödeme sistemine entegre blokzinciri olan Bitci Chain’i geliştirdi. Türkiye Basketbol Federasyonu, Glasgow Rangers, Real Betis ve F1 takımı McLaren ile girdiği iş birliklerinden sonra şirket, yeni projesini de açıkladı.

2021’de araç almak isteyenler için: Yeni Golf 8

McLaren, Cadillac, Bugatti, Tesla gibi 11 binden fazla üst segment otomobili sahipleriyle buluşturan Royal Motors, bugünden itibaren geçerli olacak uygulamayla, kullanıcılara ödemelerini Türkiye’nin ilk yerli coin’i olan Bitcicoin ile gerçekleştirme imkânı sunacak.

lamborghini

Konuyla ilgili açıklama yapan Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde imzalarını attığımız Mclaren Racing anlaşması sadece bizim için değil, Türk teknoloji sektörü açısından büyük bir dönüm noktasıydı. Şimdi ise lüks ve spor otomobil segmentinin en önemli kuruluşlarından Royal Motors’la yaptığımız bu iş birliğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Blockchain’in kullanım alanı her geçen gün genişliyor. Tüm dünya, bu alanları yakından takip ediyor. Tüm dünyaya baktığımızda; Türkiye olarak bu yeni teknoloji alanına öncülük ettiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Bitcicoin aracılığıyla otomobil alışverişi bizim için ilk adım olacak. Sırada konaklama ve gayrimenkul sektörleri için de benzer müjdelerimiz var”

Önceki İçerik2021’de araç almak isteyenler için: Yeni Golf 8
Sonraki İçerikFiat Egea Cross reklamı ile ‘Olay değişti’
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz