Türkiye’de bir ilk: Ford Dijital Stüdyo ile metaverse evreninde!

ford dijital stüdyo

Eski yıllarda bilim-kurgu romanlarından öteye geçmeyecek olan dijital dünya düşünceleri, hızlı bir şekilde kendine gerçek dünyada yer buluyor. Artırılmış ve sanal gerçeklik gibi teknolojilerle dijital platformlarda yeni bir evren haline gelen metaverse için farklı kapılar açılıyor. Daha önce otomotiv sektöründe İstanbul Autoshow ve Lexus lansmanı ile karşımıza çıkan metaverse; bu kez Ford modellerini bulundukları yerde inceleme imkanı sunan Ford Dijital Stüdyo ile karşımıza geliyor.

“Geleceği bugünden yaşa” söylemi kapsamında Türkiye otomotiv sektöründe bir ilke imza atan Ford Türkiye; son dönemde teknolojiye ilgi duyanların cazibe noktası haline gelen ve paralel bir sanal dünya özelliğiyle dikkat çeken Metaverse’te de yerini alıyor. 2020 yılında yenilikçi teknolojik uygulaması “Ford Dijital Stüdyo”yu hayata geçirerek müşteri deneyiminde çıtayı yükselten Ford Türkiye, şimdi de bu yenilikçi uygulama ile Metaverse evreninde Türkiye’nin ilk dijital stüdyosunu kuruyor.

Ford Dijital Stüdyo Metaverse, Ford’un otomotiv dünyasıyla ilgili olarak müşterilerine çizdiği gelecek resminde ve bu resmin ardından yatan hikayede önemli bir yeri dolduruyor. Gerek markanın teknolojideki öncü rolünü vurgulaması gerekse tasarımı ve içeriğiyle dikkat çeken proje dönüşen otomobil dünyasının geleceğini şimdiden ortaya koyuyor.

Ford Dijital Stüdyo dünyasına nasıl giriş yapılır?

Decentraland’de yer alan Ford Dijital Stüdyo Metaverse, 6 parsellik bir alan kaplıyor. Decentraland’e giriş yapan ziyaretçilerin Ford Dijital Stüdyo Metaverse gitmek için “goto 33.140” yazmaları yeterli oluyor.

Elektrikli araçlar, interaktif oyunlar

Metaverse’teki Ford Dijital Stüdyo’nun giriş katını ziyaret edenleri ilk olarak Avrupa’nın en güçlü elektrikli ticari aracı E-Transit ile ikonik Ford Mustang’den ilham alan elektrikli SUV Mustang Mach E karşılıyor. Araçların üzerine tıklayarak detaylı bilgilerin yer aldığı web sitesine ulaşılabilen ziyaretçiler; araç yanındaki QR Kodları telefonlarına taratarak araçların AR versiyonlarını da inceleyebiliyor.

Dijital Stüdyo’nun tamamını gezenler ise Ford Tourneo Courier, Ford Kuga ve Ford Puma modellerini detaylı olarak inceleme imkanına sahip oluyor. Aynı alanda Ford Türkiye’nin sosyal medya ve web sitesi linkleri aracılığıyla da dileyenler şirket hakkında daha ayrıntılı bilgiye ve son gelişmelere ulaşabiliyor. Ayrıca karşılama standında her gün saat 12:00-22:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak hazır bulunan müşteri temsilcileri ile doğrudan görüşme de yapabiliyor.

Ford Metaverse’ün birinci katında ise çeşitli konsept alanları yer alıyor. Ford araçların performanslarını deneyimleme imkanı sunan “Ford Performans Köşesi”, E-Transit ve Ford şarj istasyonunun bulunduğu hologramlı etkileşim alanı “Ford E Köşesi” bunlardan bazıları. En üst katında ise etkinlikler için özel bir alan bulunuyor.

Önceki İçerikMayıs 2022: Avrupa’da otomotiv çıkmazı sürüyor
Sonraki İçerikOyak Renault’dan 1 aylık revizyon molası
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz