Türkiye’de üretilecek olan yeni Mitsubishi Colt çizimi!

ASX modeliyle Avrupa’daki konumunu güçlendirmek isteyen Mitsubishi, Türkiye’de üretilecek olan yeni Colt modeliyle de faaliyet alanlarını genişletiyor. Geçtiğimiz günlerde Colt modelinin hayata döndürüleceği belirtilen Mitsubishi açıklamasının ardından araç hakkında tahminler de gecikmedi.

Rus otomobil yayıncısı kolesa.ru, yeni Mitsubishi Colt’un ilk resmi görseli paylaşıldıktan sonra tahmin yürüterek model hakkında bir tasarım ortaya çıkardı. Resmi olmayan bu renderlar, modifiye edilmiş bir Clio’nun Mitsubishi’de kendine farklı bir vücut bulduğunu hatırlatıyor.

Renault Megane sedan üretiminin 2022 yılının sonunda Karsan‘a teslim edilmesiyle iş gücünü paylaşan Oyak Renault Bursa fabrikalarında Clio temelli Mitsubishi Colt üretilecek. Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakının B segmenti araçlar için kullandığı CMF-B platformu üzerinde yükselecek olan yeni Mitsubishi Colt, 2023 yılında piyasaya çıkacak.

 

Yeni Mitsubishi Colt çiziminde öne çıkanlar:

Mitsubishi tasarım dilinin ve Renault Clio platformunun bir araya getirdiği Colt’un örnek tasarımında; X şeklindeki trim elemanlarının yerleştirileceği orijinal ızgara ile değiştirilmiş ön taraf kısmen görülebiliyor. Büyük olasılıkla, Colt’da farklı bir şekle sahip farlar ve ön tampon kullanılacak.

Resmi görüntülerde arka kısım ile ilgili henüz bir paylaşım yapılmadı. Ancak, kolesa.ru tasarımcıları, ön kısımda olduğu gibi Mitsubishi’nin dilinden konuşarak yenilenmiş bir bagaj kapağı ve tampon yerleştirmiş.

İttifak markalarının yeni üyeleri Mitsubishi Colt ve Nissan Micra, en son nesil Clio V gibi CMF-B platformu üzerine inşa edilecek. Mitsubishi’nin yayınladığı resmi fotoğrafta hybrid EV logosu dikkat çekiyordu. Bu da, Clio E-Tech’ten ödünç alınan, temelde elektrik motoru kullanan ve 142 beygir güç üretebilen 1.6 benzinli hibrit motor ve otomatik şanzımanın Colt modelinde kullanılacağının ipuçlarını veriyor.

Türkiye’de şu an Space Star ve L200 modellerinin satışını yapan Mitsubishi, ittifak oyuncuları ASX’i piyasa sürdürdükten sonra Bursa’da üretilecek olan Colt ile birlikte model sayısını da arttırmış olacak.

Önceki İçerikBloomberght TV’de yeni oto programı: Otomotiv Meydanı
Sonraki İçerikFormula 1 Emilia Romagna GP 2022: Verstappen Imola’da lider!
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz