2022 Türkiye’de Yılın Otomobili Hyundai Tucson oldu

64 üyeli Otomobil Gazetecileri Derneği 2022 yılın otomobili ödülünü Hyundai Tucson’a verdi. TUCSON, dünya çapında 2004’ten bu yana 8 milyondan fazla satarak markanın en başarılı modeli. 2022 Türkiye’de Yılın Otomobili Hyundai Tucson, 6 rakibini geride bırakarak, birinciliğe uzandı.

Bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’nda birinci seçilen TUCSON, 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3.710 puan aldı.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Intercity İstanbul Park Pisti’nde yapılan ödül töreninde ödülü alırken, yaptığı konuşmasında TUCSON’u tercih eden Türk tüketicilerine teşekkür etti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel ayrıca kazandıkları ödülle ilgili olarak, “Popüler SUV modelimiz TUCSON ile “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünü kazanmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Yeni teknolojiye sahip platformumuz, motor performansımız, konforlu iç mekanımız ve etkileyici tasarımımız ile kullanıcılarına farkındalık yaratan bir otomobil sunuyoruz. Türkiye’de her geçen gün artan SUV müşterileri üzerinde güçlü bir etki bırakan TUCSON’un kazandığı OGD Yılın Otomobili ödülü ve jüri üyelerinin yüksek puanları, bu modelimizi tercih edenlerin de doğru bir seçim yaptıklarını destekliyor. Ayrıca TUCSON, yüzde 12’lik pazar payıyla da SUV segmentindeki iddiamızı artırmaya yardımcı oluyor” dedi.

Kısaca yılın otomobili Hyundai Tucson nasıl bir SUV

Kompakt SUV, 1.6 T-GDI hibrit dahil olmak üzere kendi segmentinde sunduğu benzinli ve dizel motor seçenekleri, 4×2 ve 4×4 HTRAC güç aktarma organları ile kullanıcılarına ayrıcalık sağlayan üstün modellerden biri. Sofistike bir tasarıma sahip olan TUCSON, motor performansı ve yakıt verimliliğiyle öne çıkarken bunlara ek olarak Ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) ve Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı (BCA) gibi sınıfının en iyisi güvenlik özellikleriyle de ideal bir sürüş deneyimi sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.