Türkiye’nin en hesaplı otomobilleri, isteyene dizel, isteyene otomatik

ÖTV ve KDV indirimleri uzatıldı. 3 ay daha düşük ÖTV’li veya düşük KDV’li araç almaya devam edebileceğiz. Peki ucu ucuna yeni bir otomobil almak istiyorsanız hangi kısa listeye bakmalısınız?

Peki bugünlerde ayağımızı yerden kesecek en hesaplı otomobiller hangileri? Onları yazacağız teker teker. Arkasından en hesaplı dizel leri sıralıyoruz. Bitmedi. onun arkasından da en ekonomik dizel otomatikleri bulabilirsiniz.

Önce Türkiye’nin en ekonomik otomobilleri, hepsi de benzinli :

Türkiye’nin en hesaplı otomobilini TOFAŞ üretiyor. Ülkemizin en çok satan modeli ünvanını einde bulunduran ve bu yıl yüzde 80 perakende satılan Fiat Egea listenin zirvesinde.

İkinci sırada Hyundai i10 modeli geliyor. Bu da Türkiye’de üretilen bir otomobil. A Segmentinde şansını artırmak isteyen Hyundai , en ekonomik otomobiller listesinde küçük motorlu küçük otomobiliyle ikinci sırada.

Hyundai i10 modelinin otomatik versiyonu da en ucuzlar listesinde üstlerde kendine yer buluyor. Fiyatı 75 bin liranın biraz altında.

Dördüncü sırada Fransız Citroen geliyor. C-Elysee sedan ile listenin en hesaplı üçüncü otomobili.

Beşinci sırada Kia Rio bulunuyor. Hatchback karoserli Rio listeye 1.25 lt hacimli motora sahip Cool versiyonla giriyor.

Burada sıraya bir diğer Kia giriyor: Picanto. 1.0 MPI motor, Live versiyonla. Hem de otomatik vitesli.

Sıralamanın altıncı basamağında yeni nesli halen Türkiye’ye ithal edilmeyen eski nesil Nissan Micra bulunuyor. Hindistan üretimi küçük Micra listeye 1.2 lt Match versiyonla giriyor. Hemen belirtelim listedeki tek CVT şanzımanlı model.

Listenin bir başka yerli ise Renault Clio. Bu yıl sonuna kadar satışı devam edecek Clio 1.2 Joy en hesaplılar listesinde kendine yer buluyor.

Gelelim en hesaplı dizel otomatik arabalara.

Bu ilginç listenin birinci sırasında ithal bir model var; Dacia Sandero. Kendini kanıtlamış efsane 1.5 Dci Stepway versiyon listenin tepesinde. Fiyatı mı? 100 bin TL’nin biraz altında.

Bu listenin ikinci sırasında Renault Symbol var. Aslında o da bir Dacia. Onun motoru da 1.5 dCi. Fiyatı 100 bin liranın biraz daha üzerinde.

Listenin üçüncü sırasında Koreli Hyundai’nin Accent modeli var. 1.6 CRDI Mode versiyonla üçüncülük kürsüsünde. Fiyatı 114 bin liranın biraz üzerinde.

Listeye Fiat adına giren dizel otomatik model 500L. SUV ile MPV arasında kalan bu model 1.3 Multijet II motorla ve yarı otomatik şanzımanla 116 bin liraya satın alınabiliyor.

Devam ediyoruz. Sıkıldınız mı? Aradığınızı bulamadınız mı? Biraz daha param var veya biraz daha borçlanabilirim diyorsanız işte size bir üst seçenek: Opel Corsa. Seneye yenilenecek ama yine de siz bilirsiniz. 1.3 CDTI yarı otolatik. 118 bin lira civarında.

Devam devam. Gelelim en hesaplı otomatik arabalara…

BU sıralamada Hyundai i10 1.0 D-CVVT Jump ilk sırada. 75 bin liranın biraz altında fiyatlanıyor. Tabii ki benzinli otomatik.

İkinci en ucuz otomatik vitesli araba Kia Picanto. 1.0 MPI motor, Live versiyonla…

Burada Bursalı Fiat Egea Sedan 1.6 E-Torq Urban versiyon devrede. Benzinli otomatik Egea Sedanın fiyatı 90 bin liradan 100 TL daha ucuz.

Sıralamada Opel Corsa kendine 1.4 Essentia versiyonuyla yer buluyor.

Bir sonraki sıra ise Citroen C3 HB 1.6 VTI benzinli otomatikin. 95 bin lira etiketli bu araba, seçenekler arasında.

İşte listenin tamamı:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.