Türkiye’nin en pahalı otomobili yola çıkıyor

Ferrari'nin sadece 499 adet üreteceği en pahalı modeli LaFerrari, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Ferrari ve Maserati'nin Türkiye distribütörü FerMas'ın Direktörü Ferhat Albayrak, Super Limited Edition otomobili için Türkiye'ye 2 araçlık kotanın verildiğini hatırlatarak, "LaFerrari'de üretim sınırlı sayıda olduğu için teslimatlar yavaş ilerliyor. Otomobilin ilki ilk yarıda, ikinci ikinci yarıda teslim olacak" dedi.

Turkiye'nin en pahali otomobili geliyor Vural Ak Laferrari Ferhat Albayrak

2.7 milyon euroluk (8.3 milyon lira) fiyata sahip LaFerrari'nin ilk sahibi 30 bin araçla Türkiye'nin en büyük filo kiralama şirketi Intercity'nin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak. Motorsporları tutkusuyla tanınan ve garajında 26 milyon dolar değerinde 50'den fazla araca sahip olan Ak, dünyada sınırlı sayıda üretilen LaFerrari'ye ilk binen kişilerden biri olacak. LaFerrari'nin ikinci sahibinin ismi sır gibi saklanırken, kulislerde iki otomobil tutkunu olan Mehmet Habbab ile Cengiz Artam'ın adı geçiyor.

Ferhat Albayrak, bu özel Ferrari'ye sahip olmak için paranın yeterli olmadığını belirterek, "Ferrari'nin LaFerrari gibi 'Super Limited Edition' modeli, en üstün otomobili oluyor. Bu otomobile sahip olmak için gerçek Ferrari tutkunu olmanız gerekiyor. Ferrari merkezi tarafından markanın sadık müşterisi ve değeri ticarete dönüştürmeyecek kişiler seçiliyor. Türkiye için ilk kez 2 kota aldık. Rusya'ya bile sadece 1 adet kota ayırdılar. Sınırlı sayıda üretilen süper otomobiller koleksiyonerler için çok önemlidir" açıklamasını yaptı.

3 saniyede 100 km/s hızı görüyor

İtalyan üreticinin efsane modeli Enzo'nun yerini alan LeFerrari, Ferrari'nin ürettiği ilk hibrid otomobil. Araçta yer alan 6.3 litrelik V12 benzinli motor 800 beygir, 'HY-KERS' adlı sistem sayesinde elektrikli motor 163 beygir güç üretiyor. 963 beygir gücündeki LaFerrari, 0'dan 100 km'ye 3 saniyenin altında ulaşıyor. Maksimum sürati 350 km/s. Formula 1 teknolojisinin kullandığı otomobil en pahalı ve en hızlı Ferrari unvanına sahip oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.