Türkiye’nin otomobili ile TAYSAD masaya oturdu

VW-Golf-GTI

Türkiye’nin henüz üretim yeri belirleyemese de niyetini koruduğu ve çalışmalarını sürdürdüğü yerli otomobil konusunda son adım atıldı.
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Taşıt Araçları Tedarik
Sanayicileri Derneği (TAYSAD); Türkiye’nin otomobili ve onun ortaya çıkaracağı mobilite ekosistemindeki işbirliği fırsatlarını değerlendirmek üzere görüşmelere başladı.

TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, “Geçtiğimiz günlerde TOGG ile TAYSAD arasında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilecek araçta kullanılacak parçalar ve teknolojilerle alakalı teknik bir toplantı gerçekleştirildi, karşılıklı fikir alışverişi yapıldı” dedi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş ise sadece elektrikli ve bağlantılı araçlar tasarlamak değil aynı zamanda bu araçlar etrafında bir mobilite ekosistemi inşa etmek üzere yola çıktıklarını belirterek “TAYSAD’ı ziyaretim sırasında söz verdiğimiz üzere şubat ayında görüşmelere başladık. Amacımız ülkemizin tedarik zinciri yetkinliklerini ve potansiyelini azami olarak kullanarak 2022 yılında araçlarımızı yola çıkarmak.”

Önceki İçerikCenevre AutoShow 2019: Bu Aston Martin sadece 500 adet üretilecek
Sonraki İçerikAudi’nin elektrikli otomobili karlı ve dik yamaca tırmandı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz