TürkTraktör, AB çiftçisi için 3. modeli geliştirdi

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

TürkTraktör, Avrupa’da uygulamaya geçen Faz V emisyon standartları düzenlemesine uygun olarak traktör serisine yenilerini ekliyor. Avrupa’da 2015 yılında ‘Yılın Traktörü Ödülü’nü kazanan New Holland T3F; TürkTraktör Ar-Ge tarafından geliştirilen yeni nesil çevreci motorlarla Avrupalı çiftçilere sunulmaya başladı. TürkTraktör, geçen yıl New Holland T4S ile Case IH Farmall A traktörlerini; Avrupa Birliği’nin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde Faz V emisyon standartlarına uygun motorlarla üreterek ihracatına başlamıştı.

TürkTraktör Ar-Ge Merkezi mühendisleri, New Holland T3F modeline son teknoloji S8000 3 silindir yerli üretim motoru entegre ederken; ürünün geliştirilme süreçlerinde ise modelin daha önceki jenerasyonu için çiftçilerden gelen geribildirim ve talepleri dikkate aldı. Üçüncü jenerasyon olan bu yeni modelde, insan-makine etkileşimini daha verimli hale getiren geliştirmeler yapıldı; daha ergonomik bir sürücü bölgesi tasarlandı. New Holland T3F’de kullanım verimliliğini arttıran; elektronik motor hız yönetimi özelliği ise ürüne entegre olarak sunuluyor.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner; TürkTraktör’ün, Faz 3B ve Faz 4 emisyon seviyesinde olduğu gibi, Faz V emisyon seviyesi için ortaya koyduğu yerli motor çözümünde de öncü olduğunu söyledi. “Şirketimiz, dünyanın çeşitli pazarlarında uygulanan son teknoloji emisyon gereksinimlerini karşılayabilecek bir mühendislik ve altyapı yatırımına sahip. Bu sayede, geniş bir yelpazede, ihtiyaçları karşılayan motor çözümlerimizle pazara yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz.” diyen Özüner; New Holland T3F’nin, Türkiye’nin küresel standartlardaki beklenti ve ihtiyaçları karşılayabilen mühendislik kabiliyetlerinde eriştiği noktanın bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Nisan 2021 itibarıyla başta Hollanda, Belçika, İtalya ve İspanya olmak üzere farklı AB ülkelerine ihraç edilmeye başlanan New Holland T3F; kompakt traktör tercih eden, bahçecilik ve seracılıkla üretim yapan Avrupalı çiftçilerin beğenisine sunulmuş oldu.

Önceki İçerikUçan halı Citroen C5 X, 3 modeli birleştirdi
Sonraki İçerik2021’de araç almak isteyenler için: Yeni Golf 8
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz