TÜVTÜRK’ten cam filmi açıklaması: Artık ağır kusur

Cam Filmine ‘Ağır Kusur’ Düzenlemesi

Türkiye gibi sıcak ve güneşli günlerin çoğunluk olduğu bir ülkede araçların cam filmi konusu büyük ilgi çekiyor. Sürücüler gerek araç içi gizemi, gerek araçlarına ayrı bir “hava” vermesi gerekse sıcaktan koruması gibi nedenlerle cam filimine büyük ilgi gösteriyor.

Bu konuda yasa koucu da tam anlayış göstermişken, tekrar çark edildi ve sosyal medya cam filmi söken araç sahiplerinin resimleriyle doldu.

Peki bu konuda bugüne kadar hafif kusur uyarısı veren TÜVTÜRK ne diyor?

TÜVTÜRK son günlerdeki raporlarında artık bu işlem için raporuna AĞIR KUSUR yazmaya başladı.

Ardından da açıklama geldi.

İŞTE TÜVTÜRK’ÜN CAM FİLMİ AÇIKLAMASI

“TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyarıyor.

Kusurlar tablosunda yapılan güncellemeye göre daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek.

Ülkemizde trafik ve yol güvenliğinin artırılması amacıyla, son 10 yılın araç muayene istatistikleri dikkate alınarak hazırlanan ve TÜVTÜRK’ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosu güncellendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile ilgili değişiklik 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı. Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.

TÜVTÜRK araç kusur listesi değişti haberimizde araç muayene şirketinin son değişikliklerini öğrenebilirsiniz…

Cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.