UBER, ALTUR ile anlaştı mı? Kafalar karışık

Türkiye’de ve özellikle faaliyet gösterdiği İstanbul’da mayıs ayından bu yana sıklıkla gündeme gelen UBER, Türkiye’de çareyi hak devrinde mi buldu? Galatasaray Spor kulübü yöneticilerilerinden ALTUR kurucu ve sahibi Abdurrahim Albayrak’ın Doğuş Grubu bayiliği de yapan ALTUR şirketine haklarını devrediyor mu? Uber Altur Turizm olarak evrildi mi?

UBER ve ALTUR tarafından resmi açıklama yapıldığı sosyal medyaya düştü.

Bir görsel ile Açıklamada Türkiye’de 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren şirketin “yeni bir soluk getirmek üzere ALTUR Turizm Servis ve Tic Ltd Şti ile anlaştığı duyuruldu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “UBER işi bitti” demişti

24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Uber işi bitti’’ açıklamasından sonra  rahatlayan İstanbuldaki taksici esnafı Uber-Altur Turizm işbirliği haberiyle rahatsız oldu.

Sosyal medyada dolaşan bir görsele göre Altur Turizm Uber İTürkye hakları için anlaştı. Yayınlanan görsele göre Uber artık Türkiye hizmetlerini Altur Turizm aracılığı ile verecek gibi görünüyor.

Açıklamada  Uber’in İBB ve UDB ile 01 Ekim 2018 tarihinde anlaşma imzalanacağı ve artık Türkiye operasyonlarını Altur Turizmin yürüteceği bilgisi de bulunuyor.

Bu açıklama ile Uber’in Türkiye’de yasal olarak hiçbir engel olmadan çalışması gündeme geldi.

 

Yalanlanıyor

UBER ile Altur Turizm arasındaki bu işbirliği iki şirket tarafından da ilerleyen saatlerde doğrulanmadı. ALTUR Turizm KAP’a yaptığı açıklama ile anlaşmayı kesinlikle yalanladı.

UBER de yetki devri yapmadıklarını ilan etti.

Peki şimdi u belge nereden ortaya çıktı? Ateş olmayan yerden duman çıkar mı?

Erken sızan bir anlaşma ile mi karşı karşıyayız? Yoksa son pürüzler giderilmeden açıklama sosyal medyaya sızdırıldı mı?

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.