Ulu Motor, Çinli üretici Leapmotor’un Türkiye distribütörü oldu

Ulubaşlar Grubu şirketlerinden Ulu Motor, temsil ettiği Çinli SKYWELL markasının ardından bir diğer Çinli elektrikli otomobil üreticisi olan Leapmotor ile el sıkıştı.

Elektrikli araç pazar payı yüksek olan Çin’in otomobil üreticileri de gelecek planlarında Türkiye’ye de yer veriyor. Ülkemizdeki Çinli otomobil firmalarının sayısı, elektrikli otomobillerin popüler hale gelmeye başlamasıyla birlikte artış gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Dünyanın önde gelen elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (BuildYourDreams) ve ALJ Türkiye; markanın elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı. Daha önce Türkiye’de rekabete katılan Chery de 10 yıl aranın ardından sonra geri döneceğini açıkladı.

Leapmotor, Türkiye’ye Ulu Motor distribütörlüğünde gelecek

Çinli Leapmotor’un Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Ulu Motor, Mart 2023 itibarıyla yeni iş birliği kapsamında Leapmotor markasına ait modelleri yakında Türkiye’ye getirecek.

Elektrikli otomobil şirketi olan Leapmotor, elektronik ve yapay zeka teknolojilerinde yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip birinci sınıf mühendis ve vizyon sahibi bir girişimci olan Zhu Jiangming tarafından 2015 yılında kuruldu. Kullanıcılarına en rafine mobilite deneyimini sunmayı misyon edinen Leapmotor, kuruluşundan günümüze elektrikli otomobilleri, elektronik ürünler olarak ele alıyor.

Tüm temel sistemleri ve elektronik bileşenleri kendi bünyesinde tasarlayıp ve üreten elektrikli araç markası Leapmotor, tamamı elektrikli SUV C11, sedan C01, 5 kapılı şehir otomobili T03 ve coupe S01 modellerini üretiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.