Ünlü futbolcu alkollü araç kullanma suçuyla gözaltında

Şişede durduğu gibi durmuyor. Sıradan insanlar için de, ünlüler için de. Alkollü araç kullanmak dünyanın her yerinde polislerin en sevdiği suçlardan. Bu konuda son kurban ünlü bir Fransız futbolcu oldu. Arjantin kökenli Fransız milli futbol takımının, Monaco ve Juventus futbol kulüplerinin unutulmaz ve başarılı oyuncusu David Trezeguet, İtalyan polisine yakalandı. Ünlü futbolcu alkollü araç kullanma suçuyla gözaltına alındı.

Bir İtalyan gazetesinde çıkan habere göre Trezeguet, İtalya’da alkollü araç kullanma suçlamasıyla gözaltına alındı.

Gazetenin haberine göre alkollü araç kullanırken, İtalyan polisi tarafından durdurulan Trezeguet, önce alkol kontrolünü reddetti. Daha sonra polislere sözlü tacizde bulunan ünlü futbolcu, gözaltına alındı.

Milyoner futbolcu polislere fakirler diye hakaret de etti.

Sözcü’nün haberine göre gözaltına alınma İtalya’nın sanayi kenti Torino’da yaşandı.

Habere göre Trezeguet, 4×4 lüks SUV aracıyla 00:40 civarında yüksek hızla araç kullanırken, polis radarına takıldı. Daha sonra polisçe durduruldu. Polis, Trezeguet’nin alkollü olduğunu anlayınca, alkol testi uygulamak istedi. Polisin isteğini kabul etmeyen eski ünlü futbolcu Trezeguet, bağırıp çağırmaya başladı.

Arkadaşı, “Kendini yere at, polis seni bırakır” dedi

Trezeguet’nin yanındaki arkadaşı, 41 yaşındaki eski futbolcuya şaka gibi bir öneride bulunmuş. Trezeguet’ye “Kendini yere at! Hastaymış gibi davran. Böylece polis sana hiçbir şey yapamaz ve ambulans çağırmak zorunda kalır” dedi.

Alkollü araç kullanma suçuyla gözaltı

Arkadaşının bu önerisini dinlemeyen Trezeguet, polisle pazarlık yapmaya kalkıştı. Alkol testi için üfleç kullanabileceğini söyleyen ünlü futbolcu “Ancak bunu bir saat sonra üflerim” söyleminde bulundu. Polisler, Trezeguet’ye bunun mümkün olmadığını söyleyince ortalık karıştı. Bağırıp çağırmaya başlayan Trezeguet “Ayda 2 bin euro bile kazanamayan fakirler” diyerek; polislere hakaret etmeye başladı. Ardından Trezeguet, zorla alkol testine alındı.

Yüksek derecede alkollü olduğu ortaya çıkan Trezeguet, bunun üzerine daha da sinirlendi. Öfkesine hakim olamayan ve “Zavallılar” diye bağıran Trezeguet’ye yanındaki arkadaşı bir kez daha akıl verdi.

Bol bol su içmesini söyleyen arkadaşını dinleyen Trezeguet, yine de alkol miktarının yasal sınırın altına inemedi. Bunun üzerine polis, Trezeguet’yi alkollü araç kullanma suçuyla gözaltına aldı.

Futbol yaşamı boyunca Monaco ve Juventus gibi önemli takımlarda sahaya çıkan Fransız futbolcu Trezeguet, profesyonel futbol yaşantısını Hindistan Ligi’nde tamamlamıştı. Trezeguet, Arjantin’de River Plate ve Newell’s takımlarında da hünerini konuşturmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.