Vadipark Mercedes üssü, hafif ticaride de büyüyecek

Mercedes Sprinter kampanyası
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Yaklaşık 2 yıl önce İstanbul’da 26 milyon Euro yatırımla ortaya çıkan Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv, Vadipark’ta bu yıl itibariyle hafif ticari araç satışlarını da devreye aldı.

Gelecek Otomotiv CEO’su Bekir Koman, pazardaki konumu daha da güçlendirmek için ticari araçlarla atılım yapmanın gerekliliğini dile getirerek; “İstanbul Vadipark’ta da pazarda güçlü konumda olan Mercedes-Benz marka hafif ticari araçları bu yıl satmaya başladık.

Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv ekibi olarak İstanbul, Diyarbakır, Erzurum ve Malatya’daki tesislerimizde müşterilemizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya odaklı bir anlayışla hizmet sağlıyoruz.

Gelecek Otomotiv olarak sürdürülebilir başarının anahtarı “Müşteri Sadakatı”. Ağır ticaride de Anadolu’da güçlü konumdayız. 2020 ilk yarısında otobüs ve kamyon satışlarında en önemli oyunculardan biri olmaya devam ettik.” dedi.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’ın en son hafif ticari araç müşteri teslimatlarından biri Gelecek Otomotiv İstanbul Vadipark’ta gerçekleşti.

Türkiye çapında turizm taşımacılığı yapan İstanbul merkezli Grandtur Turizm; 15 yeni Mercedes-Benz Sprinter ile filosunu gençleştirirken Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı kredi imkânlarından faydalandı.

Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv İstanbul Vadipark’ta gerçekleştirilen törende yeni Sprinter’lar; Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak ile Gelecek Otomotiv CEO’su Bekir Koman, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Gökhan Mede ve Otobüs Satış Müdürü Cüneyt Ergün tarafından Grandtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çelebi’ye teslim edildi.

Mercedes Benz Otomotiv Tic. ve Hiz. A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak: “2019 yılında segmentinin en fazla tercih edilen aracı olan Sprinter; konfor ve güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor.

Sunduğumuz uygun finansman koşulları ve üstün satış sonrası hizmetlerimizle de müşterilerimizin tercihi olmayı sürdürüyoruz. Grandtur Turizm gibi alanında öne çıkan markaları müşteri portföyümüze katmak bizi onurlandırıyor.”

Grandtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çelebi: “Pandemi etkisiyle tüm sektörlerde olduğu gibi turizmde de yaşanan zorlu sürece rağmen; filomuzu Mercedes-Benz’e duyduğumuz güven ve sundukları uygun finansman koşullarıyla genişletiyoruz.

15 yeni Mercedes-Benz Sprinter ile müşterilerimize en iyi, kaliteli ve konforlu hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Mercedes-Benz, Gelecek Otomotiv ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yeni Sprinter’da 1700 farklı seçenek var

1996 yılından beri Türkiye’de yollarda olan Mercedes Benz Sprinter; Mayıs 2019’da 3. nesil olarak satışa sunuldu.

Minibüs, Panelvan ve Kamyonet olmak üzere 3 ana seçenekte 1.700’ü aşkın farklı seçeneği bulunan yeni Sprinter, şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılığı yapan, okul ve personel servisi hizmeti veren, nakliye ve kurye hizmetleri gerçekleştiren firmalar için yeni çözüm önerileri ile dikkat çekiyor.

Yeni Sprinter Minibüs; 13+1’den 22+1 kişiye kadar farklı oturma alanı sapayabiliyor. Yeni Sprinter’ın 5 ton azami yüklü ağırlığa sahip araçlarda kalın teker seçeneği de yer alıyor. Bu özellik sayesinde araçlar yüksek yolcu ve taşıma kapasitelerinde bile daha düşük bir yakıt tüketimi sağlıyor.

Yeni Sprinter’da arkadan itiş ya da önden çekiş seçenekleri sunuluyor. Önden çekişli araçlar, arkadan itişli araçlarla karşılaştırıldığında aracın yük taşıma kapasitesi 50 kg artıyor. Ayrıca önden çekişli araçların 80 mm daha alçak olan yükleme eşiği de ticari kullanımda yüklemeyi önemli oranda kolaylaştırıyor.

Önden çekişli Sprinter modellerinde sunulan 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman, ticari araç pazarında önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor; 6 ileri manuel şanzıman da seçenekler arasında yer alıyor.

Önceki İçerikXiaomi ve Lamborghini teknolojileri go kart ile bir araya geldi
Sonraki İçerikTürkiye Formula 1 takvimine girebilecek mi?
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz