VavaCars ikinci el satış hizmetleri için 200 milyon dolarlık yatırım yapacak

vavacars ikinci el satış

İkinci el online araç satış platformu VavaCars, 2022 yılında Türkiye’nin en büyük muayene ve araç yenileme merkezlerini açmaya hazırlanıyor. Toplam 200 milyon dolar yatırım yapmayı planlayan şirket, çalışan sayısını da 280’den bine çıkaracak.

Petrol Ofisi iş birliği ile Türkiye’de hizmet vermeye başlayan VavaCars, Avrupa’da dördüncü konumda yer alan Türkiye ikinci el otomobil piyasasının potansiyelini değerlendirerek yatırımlarını artırıyor.

Üçüncü yılında yatırımları ve çalışan sayılarını artırmayı hedefleyen VavaCars, 2022 yılında Ankara, İstanbul ve İzmir’deki IRC (Inspection And Reconditioning Center) yatırımlarıyla Türkiye’nin en büyük muayene ve araç yenileme merkezlerini devreye alacak.

Muayene ve araç yenileme merkezleriyle yurt genelinde yayılmak isteyen VavaCars’ın ikinci el araç alım-satımında anahtar teslim şeklinde tüm hizmetleri tek elde birleştirilecek. Bu hizmetlerin harekete geçirilmesi için yapılan yatırım rakamı 200 milyon dolara ulaşacak.

VavaCars ikinci el satış hizmetlerini donanımlı ekiplere teslim ediyor

Vava Cars, muayene ve optimize edilmiş üretim hatlarını test ederek;

  • yıkama,
  • kalite kontrol,
  • mekanik servis,
  • çürüme/balans,
  • lastik servisi,
  • boya/gövde,
  • boyasız onarım servisi,
  • kuaför servisi,
  • fotoğraf stüdyosu gibi istasyonları tek çatı altında birleştiriyor.

Açılacak yeni merkezlerde; satışı yapılan ikinci el araçlar, VavaCars’ın uzman ekibi tarafından tam donanımlı bir servise tâbi tutularak bakımları yapılacak. İkinci el araçların kullanıcısına en yüksek standartta ve tamamen yenilenmiş şekilde satılması hedefleniyor.

“Yapay zeka ile daha iyi deneyimler yaratacağız”

VavaCars CEO’su ve Kurucu Ortağı Lawrence Merritt, şöyle konuştu: “Müşterilerimize, dijitalleşmenin ve teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak üst düzey bir hizmet sunuyoruz. Tam otomatik fotoğraf teknolojileri, RFID ile araç ve süreç takibi, girdap akımı frenleme teknolojisi kullanılan istasyonlarımızda, test ve yol simülasyon cihazlarımız yapay zeka tabanlı simülasyon teknikleriyle donatılmış durumda. Zaman kazandırıcı, güvenli ve profesyonel hizmetimizin yapısında; yapay zeka ve otomatik öğrenme sistemleri oluşturarak daha iyi ürünler ve deneyimler yaratmayı hedefliyoruz. Örneğin müşterilerimizin araçlarına daha hızlı ve daha objektif bir değerleme sağlamak adına eski analog sistemi; otomatik öğrenme algoritmaları ile değiştirerek ekspertiz sürecini önemli ölçüde kısaltıyoruz. Her zaman inovatif ve hayatı kolaylaştırıcı çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

“Genç istihdama katkı sağlayacağız”

VavaCars için ikinci el satış üzerine yapılan yeni yatırımlarıyla genç istihdamına da önemli bir katkı yapacaklarını açıklayan Lawrence Merritt, “Türkiye, yaş ortalaması 32 olan, değişimi kucaklamaya ve daha iyi bir yaşam sürdürmeye istekli, genç bir nüfusa sahip. Bunların yanı sıra Türkiye’de müşteri bağlılığını sağlamak için harika bir yetenek havuzu olduğunu düşünüyoruz. VavaCars olarak son teknolojilerin kullanıldığı yatırımımızla sektörde katma değer yaratacağız ve genç istihdama katkı sağlayacağız. Şu anda 280 olan çalışan sayımızı gelecek yıl bin kişiye çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz