Vespa kullanmak için B sınıfı ehliyet yetecek

Türkiye’de Doğan Grubu şirketi Trend Moto tarafından temsil edilen ikonik İtalyan markası Vespa, üç yeni ve özel modelini Türkiye’ye getirdi. Sınırlı sayıda üretilen özel seri Vespa 946 RED ABS, Vespa Primavera 50 ve Vespa Sei Giorni ABS markanın 2018 yılı iddiasını temsil ediyor. Vespa sahibi olmak isteyip de A Sınıfı sürücü belgesi üolmayanlar için de sevindirici haber: Otomobil sürücü belgenizle O’nu kullanabileceksiniz.

25 Şubat akşamı kapılarını kapatan 2018 Motosiklet Fuarı’nda sergilenen Vespa 946 RED ABS modeli, özel kırmızı rengi ve RED logosuyla dikkat çekiyor. RED temalı Vespa’yı alan kullanıcılar, AIDS Araştırmaları Vakfı’na da bağışta bulunmuş oluyor. Sınırlı sayıda üretilen model, 946 adıyla da 1946’da üretilen ikonik Vespa modeline atıfta bulunuyor. ABS ve ASR ile donatılan RED modelinde, sınıfının en verimlisi 125 cc benzinli motora, LED far ve sinyal lambaları ile tamamen LCD gösterge tablosuna yer veriliyor.

B sürücü belgesiyle kullanılabilecek

Türkiye yollarına çıkacak yeni Vespa Primavera 50 modelinde, siyah, kırmızı, beyaz, mercan ve mavi renklere yer veriliyor. 49,9 cc hacmindeki tek silindirli, hava soğutmalı 4 supaplı motor ön plana çıkıyor. Bu motor özel bir motosiklet sürücü belgesi gerektirmiyor, otomobil ehliyeti ile de kullanılabiliyor. Motosikletin 6,4 litrelik yakıt deposu ve 1 litreyle 35,5 km yapabilen menzil kapasitesi bulunan Primavera 50, Vespa için Türkiye’de yeni bir rekabet kapısı olacak.

Vespa Sei Giorni modeliyse, 1951 yılında “Sei Giorni Internazionale Rallisi” için üretilen, orijinal Sei Giorni modeline atıfta bulunan bir motosiklet olarak günümüze kadar geldi. Motosikletin güncel versiyonu, 278 cc hacmindeki 22 HP gücündeki motoruyla dikkat çekiyor. Elektronik enjeksiyon kontrollü, 4 supaplı ve su soğutmalı motorla donatılan Sei Giorni, standart olarak sunulan ABS ile güvenliği de elden bırakmıyor. 8,45 litrelik deposu ve 1 litreyle 29,4 km vaat eden menziliyle öne çıkan Sei Gironi modeli, mat yeşil renk seçeneğiyle satılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.