Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, yeni CC’yi anlattı

 

Mart ayında Volkswagen dünyasının en büyük ödülünü kazanan Doğuş Otomotiv VW Binek Araç, yılın ilk yeni modelini yollara çıkardı.

Özellikle 1.4 lt TSI motorlu DSG şanzımanlı seçeneğinin yoğun ilgi çekmesi beklenen yeni CC, yeni teknolojileri, kalitesi, şık hatlarıyla ilk anda bakışları üzerine toplayacağıni belli ediyor.

VERGİ AVANTAJLI MOTOR İLE DSG KOMBİNASYONU BAŞARILI

Yeni CC, sını olmuşfı geçecek hatta takdir alacak özelliklere sahip. İstanbul-Filibe (Bulgaristan-Plovdiv) arasında 410 km kullandığımız yeni CC, hem yakıt tüketiminde ekonomik, hem sürüş ve yolculuk konforunda başarılı, hem de imaj değeri açısından yüksek beklentilere hitap edebilecek bir otomobil olmuş.

VW'nin euro kurunu 2.29 TL'de sabitleyen kampanyasının da etkisiyle 86 bin 800 liradan başlayan fiyatı ise bu sınıfı düşünenler için önemli bir cazibe sunuyor.

Volkswagen'in bu yıl Türkiye'de 50 bin adetlik satış rakamını yakalayacağını söyleyen Genel Müdür Vedat Uygun, bunun içindeki CC modelinin payının 2.500 adet olacağını öngördüklerini dile getiriyor. Uygun, bu rakamın CC satışları açısından üç katlık bir artış anlamına geldiğine dikkat çektikten sonra, otomobilin tüm yönlerini sizler için anlattı.

TEKNOLOJİDE ÇITA YÜKSELMİŞ

Bir önceki jenerasyonu Passat CC olarak satılan ancak ismi CC olarak değiştirilen otomobil, markanın D sport segmentinde yine iddialı olmasını sağlayacak. Yeni VW CC’ye ilk bakışta Bi-xenon farlar, yeni LED stop lambaları ve coupe silüet göze çarpıyor. Otomobil özellikle genişletilmiş standart donanım ve aksesuar yelpazesiyle öne çıkıyor. Yeni CC, dünyada ilk kez ‘Şerit Takip Asistanı’ ve ‘Şerit Değiştirme Asistanı’ teknolojilerini birleştiren yeni teknoloji ‘Şerit Takip Asistanı Plus’ı opsiyonel olarak sunuyor. Bu sistem dalgınlıkla şerit ihlali yapıldığında sürücüyü uyarıyor. Yorgunluk tespit sistemi yine sürüş güvenliği için düşünülen donanımlar arasında yerz alıyor. Yeni CC’de opsiyonel olarak masaj yapabilen koltuklar da var.

Yeni CC’de hiç kuşkusuz en önemli yenilik vergi avantajlı motor 1.4 TSI.

Bu iddialı motor, 160 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor.

0’dan 100km/s 8.5 saniyede ulaşan CC’nin maksimum hızı 222 km/s. Araç, 100 km’de ortalama 6.9 lt yakıt harcıyor. CC 1.4 TSI’da DSG şanzımanla kombine edilmiş. Otomobilin diğer motor seçenekleri 170 beygir güç üreten 2.0 TDI BlueMotion Technology ve 2.0 TDI 140 beygir BlueMotion Technology olacak. 6 ileri DSG şanzımanla sunulan yeni CC 2.0 TDI 170 beygir BlueMotion Technology, 0’dan 100 km/s hıza 8.6 saniyede ulaşabiliyor. 220 km/s maksimum hıza sahip bu versiyonun ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 5.5 lt. Yeni CC 1.4 TSI DSG’nin fiyatı 37 bin 900 eurodan başlıyor. Volkswagen Binek Araç euroyu 2.29 liraya sabitlediği için aracın fiyatı 86 bin 800 liraya geliyor. 

Satışlarını dörde katlayacak

Vedat Uygun, eski jenerasyon CC’den 3.5 yıllık süreçte 1.600 adetlik satışa ulaştıklarını ancak motor gamına 1.4 TSI’ın eklenmesiyle bu kez hedef büyüttüklerini kaydetti. Uygun, hedeflerini şöyle aktardı: “2011’de 677 adet CC sattık. Segmentteki pazar payımız yüzde 33.5 oldu. Yeni CC’den yılda 2 bin 500 adet satmayı planlıyoruz. Yeni CC, D spor segmentini de büyütecek. Normalde bu segmentte yaklaşık 2 bin araç satılıyor” dedi.

Genel Müdür Vedat Uygun, yeni CC testine çıktı. Sizler için yeni Volkswagen CC'yi anlattı.

İşte Genel Müdürün CC testi: 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz