Volkswagen, bu yıl tahta çıkabilir

Alman otomotiv şirketi Volkswagen Group 2014 yılı planları istediği gibi gider ve 10 milyondan daha fazla satış adedine ulaşırsa, Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi ve global satış lideri Toyota’nın tahtını elinden alabilir.

Bu yılın 10 milyonluk satışa ulaşmak için iyi bir zaman olduğunun altını çizen VW CEO’su Martin Winterkorn; ”Yükselen hacim ve artan yeni modellerle bu hedefimize ulaşabiliriz.” dedi.

Volkswagen Group’un yıllık basın toplantısında yapılan açıklamada şirketin 10 milyonluk hedefine, yeni Passat sedanla, Audi A4 ailesiyle, yeniden tasarlanan Q7 ile, Porsche Macan’la ve plug-in hibrit versiyonlu Porsche Cayenne ile ulaşmayı planladığı duyuruldu.

VW Group geçtiğimiz yıl 9.72 milyon adet satış gerçekleştirerek 9.71 milyonluk satış gerçekleştiren General Motors’u gerisinde bırakmış ve dünyanın ikinci en büyük otomotiv şirketi ünvanını kapmıştı.

Bu zamana kadar hiçbir otomotiv şirketi bir yıl içerisinde 10 milyonluk satış adedine ulaşamamıştı. Eğer VW Group bunu gerçekleştirirse hem Toyota’nın ünvanını alacak hem de yeni bir rekor kıracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.