Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Gelişmiş ısı yönetimiyle VW ID.3’ün menzili arttı ve akü ömrü uzadı

Otomotiv lastik sanayi, elektrikli otomobil dönemine hazırlanıyor. Continental, ileri teknolojiyle geliştirdiği enerji tasarrufu sağlayan lastik ve gelişmiş ısı yönetimiyle Volkswagen ID.3 serisi menzilini artırıyor ve akü ömrünü uzatıyor.

Continental’in özel olarak geliştirdiği EcoContact 6 yaz ve TS 850 P kış lastikleri, aşınmayı ve enerji tüketimini azaltırken; yeni yüksek teknolojiyle geliştirilen Otomobil Uygulama Sunucusu 1 (ICAS1) akıllı internet ara yüzü, modüler elektrikli sürücü parametreleri kullanan tüm araçlar için bir ana parça görevi görüyor.

Elektrikli araçlar için yeni devrin başlangıcı

Volkswagen ID.3 serisi için geliştirilen entegre bir Araç İçi Uygulama Sunucusu ICAS1 gibi HPC (Yüksek performanslı hesaplama) sistemi de; hizmet odaklı bir elektronik mimariye geçişte önemli bir görev görüyor.

Sunucu hem veri merkezini hem de araç ile dijital dünya arasında bağlantı noktasını oluşturuyor. Ayrıca Continental, ICAS1 için araç şarj sürecini kontrol etmek ve basitleştirmek amacıyla geliştirdiği; “Tak Şarj Et” ile 2021 yılından itibaren kullanıcıların yanında yer almaya hazırlanıyor.

Sürücü destek sistemleri sayesinde yüksek güvenlik

Continental tarafından 200 metre üzerinde bir menzile sahip elektrikli kompakt otomobile yerleştirilmiş uzun menzilli radar; acil durum fren asistanı ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi ileriye dönük sürücü destek sistemleri ile güvenliği ve konforu bir araya getiriyor.

Kampanalı fren ile birlikte, kazaları önlemek için gerekli olan hız (özellikle kritik durumlarda acil frenlemeye varana kadar) trafik koşullarına otomatik olarak uyarlanıyor.

Enerji tasarruflu lastikler ve gelişmiş ısı yönetimi ID.3’ün menzilini artırıyor

Continental, Volkswagen ID.3 serisi için özel lastikler geliştirdi.

Continental, 18 ve 20 inç EcoContact 6 yaz lastiklerini, 19 inç AllSeasonContact dört mevsim lastiğini ve 18 inç WinterContact TS 850 P kış lastiklerini VW ID.3 modelinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı.

Kısmen ContiSeal teknolojisiyle üretilen bu lastikler, düşük yuvarlanma direnci ile enerji tasarrufu sağlayarak; şarj döngüleri arasında ID.3’ü mümkün olan en geniş menzile ulaşmasına yardımcı oluyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.