Volkswagen, Lamborghini ve Ducati’yi satmayacak

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Volkswagen’in Denetleme Kurulu, satışa çıkabilecekleri söylentileri çıkan Lamborghini, Bentley ve Ducati’nin Volkswagen Grubu’nda kalacağını doğruladı. Bugatti adına ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Volkswagen AG, elektriğe geçiş dönemi üzerine markanın önceliklerini, kaynak yönlerini ve en önemlisi “grup içindeki lüks markaların” 2025 ve daha sonrasına yönelik stratejisini onayladı. Böylece Lamborghini, Ducati ve Bentley “VW ailesinde” kalmaya devam edecek.

Toplantının ardından yapılan açıklamalara göre Bentley ve Audi’nin markaların elektrifikasyon planları konusunda daha yakından irtibat kurabilmeleri için; Bentley, 1 Mart 2021’den itibaren Audi’nin kontrolü altına girecek.

Bentley’den önce Lamborghini ve Ducati’nin zaten Audi AG’nin kontrolü altında olduğunu belirtmekte de fayda var. Volkswagen Grubu bu sayede Porsche harici lüks markalarının çoğunu tek bir bölümde birleştiriyor.

Bu yeniden düzenleme ile Volkswagen, sabit maliyetlerini 2023 yılına kadar yüzde 5 azaltmayı ve önümüzdeki iki yıl içinde malzeme maliyetlerini yüzde 7 azaltmayı hedefliyor.


Önceki İçerikSubaru tamamen elektrikli SUV modelini doğruladı
Sonraki İçerikDüşmez dendi düştü: 14 modelde ikinci el fiyat değişimi
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz