Volkswagen modelleri Porsche tasarımcısına emanet

Volkswagen AG, Audi ve Porsche yöneticilerini üst düzey rollere terfi ettiriyor. Alman otomobil üreticisi, en son yönetim değişiklikleriyle, VW, Audi ve Porsche markaları arasındaki koordinasyonu ve sinerjiyi geliştirmeyi amaçlıyor. Volkswagen modelleri, 2023 yılından itibaren Porsche tasarımcısı tarafından yönlendirilecek.

Porsche’nin tasarımcısının Volkswagen’e geçişi, Eylül ayında yeni VW AG CEO’su Oliver Blume tarafından duyurulan bir liderlik yeniden yapılanmasını takip ediyor. VW, ani bir kararla CEO’su ve otomobil endüstrisinin en büyük elektrifikasyon çabalarından birinin mimarı olan Herbert Diess’i; işçi sendikalarıyla yaşadığı çatışmalardan sonra aniden görevden aldı. Göreve, Porsche markasının başındaki Oliver Blume getirildi. Yeni bir adım da benzer bir şekilde atılıyor.

Porsche tasarımcısı, 2023 yılından itibaren Volkswagen modelleri ile ilgilenecek

Volkswagen AG, markaları arasındaki koordinasyonu geliştirmek için otomobil üreticisinin kalite ve tasarım bölümlerine yeni patronlar atadı. Bu adımlardan birini de tasarım şefinin değiştirilmesi oluşturuyor.

Porsche tasarımcısı Micheal Mauer

1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere Michael Neumayer, Audi’nin kalite başkanı olarak konumunu korurken VW AG’nin kalite yönetimi bölümünün başında olacak. VW AG’nin kalite şefi olarak Frank Welsch‘in yerini alacak. Welsch, VW’de yaklaşık 30 yıl hizmet verdikten sonra emekli oluyor.

Yine 1 Ocak’ta Michael Mauer, VW AG tasarım şefi olurken aynı görevi Porsche’de de sürdürecek. Otomobil üreticisinden ayrılan Klaus Zyciora‘nın yerini alacak. Zyciora da 30 yılı aşkın bir süredir VW Grubu için çalışıyordu.

VW, yeni yapının, sektörün yaşadığı kapsamlı değişimlerin ortasında daha net önceliklerin belirlenmesine ve daha hızlı uygulamaya yol açacağını belirtti.

Volkswagen AG CEO’su Oliver Blume ise açıklamasında, kalite ve tasarımın temel işlevlerinin, Audi ve Porsche markaları aracılığıyla yönetilmesinin de VW’nin müşteri odağını yoğunlaştırmasına olanak sağlayacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.