Volkswagen Transporter T7 testte yakalandı

Kısa bir süre önce tanıtılan VW Transporter T6.1 güncelleme modeli Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Peki bu üzeri kamuflajlı test aracı hangi Volkswagen? aslında Ağustos ayında Amsterdam’da tanıtılan ve otoajanda.com olarak yerinde izlediğimiz model mevcut modelin son sürümü idi. Mühendisler ise şimdi 2022 sonrası yola çıkacak ve Ford VW işbirliği sonucu olarak Türkiye’de Ford Otosan Gölcük fabrikasında üretilecek T7; yeni nesil Transporter serisi için çalışıyorlar. Alplerde test edilirken görüntülenen bu Multivan T6.1 modelinden çok fazla iz taşıyor ama geleceğe yönelik hazırlıklar da yapılıyor.

T7 birçok versiyonu olacak bir araç; birçok uzunlukta, gövde yapısında, motor çeşidinde ve iç mekan kombinasyonlarında alınabilecek; mevcut modelde olduğu gibi. Ancak yakın gelecekte elektrik, kısmi otonom sürüş, yeni emisyon standartları, yeni güvenlik kriterleri için de hazırlıklar gerekiyor. Transporter platformu 15 yıla yakın bir zamandır değişim göstermemiş. 

T7 serisinin aslında ikiye ayrılacağı da düşünülüyor. Böylece bu test aracında olduğu gibi VW Grubu binek otomobiller için geliştirilen MQB platformu da devrede olabilecek. Daha konfor odaklı süspansiyonlar gelecek. Ticari versiyonlar için arkada ilave aks, McPherson süspansiyonlar içeren farklı konseptler de olacak. ID Buzz elektrikli model de muhtemelen bu platform üzerinde şekil alacak. Aracın toplam ağırlığının 150 kilogram azaltılması planlanıyor.

Multivan versiyonda iç kısımda, kolayca çıkarılabilen sürgülü raylar üzerinde yedi koltuk yer alacak. Her zaman internete bağlı yeni nesil ekranlara zaten T6.1 sürümü ile kısmen geçilmiş oldu, T7 daha hızlı bağlantılar da içerecek.T7; TDI, TSI motorların yanısıra hibrit motora da sahip olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.