VW, yeni Polo Sedan’a Virtus adını verdi

Jetta, Passat, ArteonVolkswagen, hemen hemen her segmentteki sedan modelleriyle tüm otomobil alıcıları için cazip bir seçenek olmak için tüm gücüyle çalışıyor. Passat’ın sınıfındaki başarılı satışlarını Jetta ve Arteon arkadan takip ediyor. Ülkemizde bu üçlü, Volkswagen sedan otomobiller ailesini oluştururken, VW’den uluslararası basında yeni bir atak geldi. İnternette çıkan son fotoğraflara göre, VW yeni bir sedan oto üstünde çalışıyor. Virtus ismi verildiği söylenen otomobil, Ocak 2018’den itibaren yollara inecek. Tabi otomobilin ilk adresi Brezilya.

Bize çok uzak diyarlarda boy göstermeye başlayacak olan sedan otomobilin eskiz tasarımı, bazı önemli detayları içinde barındırıyor. Örneğin otomobil ön kısmı Volkswagen B-HB modeli Polo’ya oldukça benziyor. Ayrıca, çizgilerinin de Volkswagen tasarım dilini yansıttığını söyleyebiliriz.

Tıpkı Polo gibi Virtus da grubun MQB-A0 platformunda yükseliyor. Polo’nun aksine, Virtus’ta 1.0 lt doğalgazlı motor olması beklenmiyor. Otomobilin başlangıç seviyesine 1.6 lt motor görev alacak.

Üzücü haberi ise sona sakladık…

Volkswagen Virtus, yalnızca Güney Amerika pazarında satılacak.

İşte Virtus’un sızdırıldığı o Instagram paylaşımı…

VW Virtus, Instagram postu

http://otoajanda.com/motorlarini-kuzeni-volkswagen-tiguandan-alacak/

SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

http://otoajanda.com/yeni-mercedes-a-serisi-yeni-2-0-lt-dizel-motorla-geliyor/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.