Volkswagen’nin yeni SUV’u T-Roc’a 1.0 TSI motor

2018 yılında Türkiye’nin de tanışacağı yeni modellerden biri de Volkswagen’in yeni SUV modeli T-ROC olacak. Mevcut Tiguan’dan küçük, Golf ölçülerine yakın ama SUV karakterinde bir araç geliştiren Volkswagen, T-Roc modelinde 1.0 TSI motorla ilgiyi zirveye taşımak istiyor. Performans ve yakıt tüketimi birarada bir otomobil olacak T-Roc.
2014 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıştığımız bu kaslı, yüksek tasarım sanki Golf’un SUV hali gibi görünmüştü gözümüze. Özellikle üç kapılı coupe gövde oldukça dikkat çekiciydi.
4 kapılı versiyonu ve kapalı C sütunu görselleri ile coupe versiyonundaki radikalizmden uzaklaşılmasıyla Volkswagen severleri biraz hayal kırıklığına uğrattı.
T-Roc hakkında ilk detayları VW yöneticilerinden  Frank Welsch açıklamıştı. Elektrikli versiyonunun da olacağı bilinen T-Roc için ilk motor seçeneği belli oldu. 1.0 TSI 113 Hp ve manuel şanzıman ile sunulacak olan  VW T-Roc platform kardeşi Audi Q2 ile aynı segmenti paylaşacak.
Kesinlik kazanmasa da şu anda model gamında DSG otomatik ve 4 çeker seçenekleri görünmüyor. Volkswagen Grubu’nda DSG’siz model olmaz diye düşünüyoruz. Sonuç olarak Avrupa ve Amerika gibi dünyanın en çok araç satılan iki büyük pazarı otomatik vitesi çok seviyor.
Portekiz de test sürüşleri yapılan T-Roc, Mini Countryman ile büyük bir savaş içine girer diye tahmin ediyoruz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.