İlk kez aldı

Yılın otomobilleri seçiminin Avrupa etabında birincilik Volvo’nun henüz yollara çıkmamış kompakt SUV modeli XC40 modelinin oldu. 2018 Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde Car of the Year, ‘Yılın Otomobili’ açıklandı. Bir Volvo Cars modeli bu ödülü ilk kez aldı.

Yeni XC40’ın almış olduğu ödülle birlikte Volvo ürün gamındaki her bir SUV modeli Avrupa ya da Kuzey Amerika olsun yılın otomobili seçilmiş oldu.

Yeni Volvo XC40 özellikle tasarım, bağlanabilirlik ve güvenlik teknolojileriyle sınıfına tamamen yeni standartlar getirme iddiasında. Avrupa ve ABD pazarındaki 20 bin adedin üzerindeki ön sipariş alması da bunun işareti olarak kabul ediliyor.

İLK KEZ BÖYLE ORTAYA ÇIKMIŞTI

Yeni XC40, dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de de üretilecek ve satışa çıkarılacak. Sermaye sahibi bazında Çinli Geely markasına bağlı olan Volvo bu pazarda da ilginin yoğun olmasını bekliyor.

Yeni Volvo XC40’ta Volvo Cars’ın; Pilot Assist, Şehir içi Aktif Güvenlik, Yoldan Çıkma Uyarısı ve Yardımı, fren desteği de dahil olmak üzere Çapraz Trafik Uyarısı Sistemi ve sürücünün otomobili dar park alanlarında manevra yapmasına yardımcı olan 360° kamera sistemi gibi donanımlar yer alıyor.

Volvo sonunda gösterdi! İşte yeni XC40’ın tüm detayları…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.