Volvo, mobilite yarışına 2019’da hangi M markasıyla katılacak

Mercedes, Bosch destekli mobilite uygulamalarını 2019’da Kaliforniya’da caddeye taşıyor. Bu haberin 1 gün sonrasında Volvo Cars, global mobilite operasyonlarını genişleteceğini ve bunu Volvo Cars Mobility markası altında yapacağını duyurdu. M, kullanıcısının ihtiyaçlarını, tercihlerini ve alışkanlıklarını öğrenerek müşteri ilişkilerini kişisel hale getirecek. İsveç ve ABD’de 2019 ilkbaharında hizmet vermeye başlayacak olan M çalışmaları; sezgisel bir uygulama üzerinden otomobillere ve hizmetlere güvenilir şekilde ve isteğe bağlı olarak erişim sağlıyor. Yani otonom ve sürücüsüz araç teknolojileri…

M, kullanıcılara sadece otomobili nereden alabileceklerini söylemek yerine, onlara özel ihtiyaçlarını soran tescilli bir öğrenme teknolojisi geliştiriyor.

Deneyimli ve başarılı dijital yazılım mühendisleri ve yetenekli bir liderden oluşan bir ekibe sahip olan M; ayrıca Volvo Car Group’un öncü otomobil paylaşım şirketi Sunfleet’in 20 yıllık deneyim ve verilerinden yararlanıyor. Sunfleet, yılda gerçekleştirdiği 500.000 adet işlem ve 1,700 otomobilden oluşan filosuyla İsveç’in önde gelen otomobil paylaşım şirketi olarak hizmet veriyor. Sistemin 2019 yılında M ile tamamen entegre olması, hizmetin tüm Sunfleet kullanıcılarına sunuluyor hale gelmesini sağlayacak.

Uber launches self-driving pilot in San Francisco with Volvo Cars

Otomobil şirketi olmanın ötesi

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Volvo Cars, sadece bir otomobil şirketi olmanın ötesine geçiyor. Kentli tüketicilerin geleneksel otomobil sahibi olma yöntemini sorguladığını biliyoruz. M cevabımızın bir parçası. Yeni misyonumuz olan “FreedomtoMove – Hareket Özgürlüğü” kapsamında doğrudan tüketici hizmetleri sağlayıcısı olacak şekilde evrimleşiyoruz” dedi.

Volvo Car Mobility CEO’su Bodil Eriksson, “Şu anda mevcut olan hizmetler çoğunlukla toplu taşımaya alternatifler sunuyor. İnsanların kendi sahip oldukları otomobilleri kullandıkları bir dünyaya odaklandık, bu da bizi diğerlerindenayırdı. Bu deneyime gerçek bir alternatif sunmayı amaçlıyoruz. Bu alternatif, hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamızı, işlerimizi yapmamızı ve değerli zamanımızı maksimum düzeyde kullanmamızı sağlamalı. Burada premium bir deneyim sunma fırsatı görüyoruz” dedi.

Samuelsson, “Mobilite temel bir dönüşümden geçiyor ve Volvo Cars bu değişime öncülük ediyor. M’inlansmanı Volvo Cars için yeni gelir kaynakları yaratacak ve şirketin önümüzdeki on yılın ortasına kadar 5 milyondan fazla tüketiciyle doğrudan ilişki kurma isteğinin ayrılmaz bir parçası olacak” dedi.

Eriksson, “Şu anda halen kapsamlı testler gerçekleştirdiğimiz İsveç’in Stockholm kenti, M’in geliştirme üssü olarak hizmet verecek. Geniş kapsamlı bir Beta testini bu sonbaharda gerçekleştireceğiz” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.