Volvo XC60’ın Cenevre’deki ilk pozları

Tanıtılması uzun zamandır beklenen premium SUV Volvo XC60, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nın basın gününde tanıtıldı.
Dokuz yıldır yollarda olan ve Avrupa’da yarım milyonluk satış adedine ulaşan XC60’ın yeni hâli üzerindeki örtüyü attı.
Dünyadaki en güvenli otomobiller arasında gösterilebilecek olan XC60’ın yeni nesli yeni teknolojileri de beraberinde getirdi.
XC60’ta bulunan City Safety-Şehirde Güvenlik Sistemi’ne Steer Assist’i (Direksiyon Asistanı) ekleyen İsveç merkezli otomobil üreticisi, artık kafa kafaya çarpışmaların önüne geçmeyi hedefliyor.
Volvo’nun Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirme kaynaklı çarpışma riskini azaltmak için, yeni eklenen güvenlik sistemi Karşı Şeritten Gelen Araçtan Kaçınma ise kafa kafaya çarpışmaları engellemek için direksiyon yardım (Steer Assist) özelliğini kullanıyor.
Volvo’nun iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar, direksiyon, ivmelenme ve frenleme işlemlerini üstlenebilen, yarı otonom sürüş yardım sistemi Pilot Assist, XC60’da opsiyonel olarak yer alıyor.
Yeni XC60’ın sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 hp güce sahip, 0-100 kilometreye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo’nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor.
Volvo yeni XC60 ile birlikte aynı zamanda 190 hp güce sahip D4 dizel ve PowerPulse teknolojisiyle 235 hp güç sunan D5 dizel motorları da tanıtıyor.
254 hp güce sahip benzinli T5 ve hem turbocharged, hem de super charged özelliği bulunan, 320 hp güce ve 400 Nm çekişe sahip T6 benzinli motor seçenekleri de XC60’ın motor ailesinde yer alıyor.
Yeni XC60’ın kabininde CleanZone ismi verilen dört bölümlü klima sistemi bulunuyor. Bu sistem, kirli, zararlı havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor.
Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlendirme ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un kullanılabilirliğini artırmak için grafik yüzleri de güncellendi. 90 serisi otomobillerde olduğu üzere CarPlay ve Android Auto sayesinde akıllı telefon entegrasyonu da araçta yer alıyor.
Aracın Türkiye’deki ön satışları 2017’nin 3 çeyreğinde başlayacak. İlk teslimatlar ise yine 2017’nin 4. çeyrek başı itibariyle gerçekleştirilecek. Volvo Car Turkey’in 2017 hedefleri arasında Yeni XC60’ı ortalama 400 adet satmak bulunuyor. Yeni XC60’ın satış fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.