Volvo’ya ilk Türk Genel Müdür

Türkiye’de faaliyet gösteren otomotiv şirketlerinin en tepe isimleri Türk olmaya devam ediyor. Mercedes Benz Türk‘ün başına ilk kez Türk bir ismin geçmesinden sonra Volvo Car Türkiye‘nin de ilk Türk Genel Müdürü atandı.

 

Volvo Car Turkey Genel Müdürü olarak atanan ilk Türk olan Sabri Sözen, 20 yıldır Volvo Car bünyesinde çalışıyor.
Sözen, 5 Nisan itibariyle görevini Frank Versaevel’den devraldı.

Volvo Car Turkey bünyesinde son yıllarda Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştı.

Versavel, Başkan Yardımcısı oldu

Son iki yıldır Volvo Car Turkey Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Frank Versaevel ise Volvo Cars’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Sabri Sözen kimdir?

Kariyer yolculuğuna 1993 yılında başlayan ve İhlas Tarsan, Ulusoy Otomotiv, Konvekta A.Ş.’de görev aldıktan sonra, 1997 yılında Volvo Car Turkey ailesine dahil oldu. Sözen, 1997’den itibaren, Garanti Danışmanlığı, Yedek Parça Müdürlüğü, Servis Müdürlüğü, Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü ve daha sonra Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Sabri Sözen, 2003-2013 yılları arasında, Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Lübnan ve İsrail dahil olmak üzere tüm Ortadoğu ülkeleriyle birlikte, Kuzey Afrika kıyıları, Stan ülkeleri, Kıbrıs ve Malta’dan sorumlu oldu.

2013-2015 yılları arasında ise Sabri Sözen markada Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev yaptı. Bu dönemde gösterdiği başarıların ardından yönetici, 2015 yılında Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Satıcı Geliştirme Direktörü olarak göreve başladı.

Yeni göreviyle ilgili konuşan Sabri Sözen, “Volvo Cars’ın, otomotiv pazarındaki büyümeye endeksli bir ülke olarak, Türkiye’ye verdiği önem her yıl artarak devam ediyor. 2017 yılında yeni modellerimizle birlikte Türkiye otomotiv pazarındaki etkinliğimizi arttıracağımız inancındayız. Her yıl yenilenen ve gelişen yeni nesil otomobillerimizle, gerek global projelerde, gerekse yerel uygulamalarda Volvo Car Turkey’in ilerleyen dönemlerdeki başarılarını sizlerle paylaşmaktan gurur duyacağız” dedi.

1970 doğumlu Sabri Sözen evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.