Vural Ak, seyircisiz Formula 1 yarışı hakkında açıklama yaptı

Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Formula 1 Türkiye Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılacağı açıklandı. Bu önemli ve motorsporları sevenleri açısından üzüntü verici açıklamanın ardından konuyla ilgili bir açıklama da Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak tarafından geldi.

Ak, açıklamasında “Daha önce de pek çok kez belirttiğimiz gibi insan sağlığı hepimizin birinci önceliği. Tüm senaryolara göre ilk günden itibaren hazırlıklı olarak çalışmalarımızı sürdürüyorduk.

Intercity İstanbul Park olarak Formula 1’i ülkemize geri getirmek için maddi manevi çok çaba harcadık. Buradan aldığımız güçle tüm dünyada 2 milyar kişinin izleyeceği Turkish Grand Prix 2020 etkinliğini ülkemize yakışır şekilde gerçekleştirecek ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtma misyonumuzdan hiçbir taviz vermeyeceğiz.

Eminim ki seyircisiz de olsa burada sergileyeceğimiz kusursuz ev sahipliğinin ardından önümüzdeki sene yarışları yine Türkiye’ye getireceğiz ve tüm tribünleri birlikte dolduracağız. Motor sporları severlere gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilet alan misafirlerimize ücret iadesinin tamamı en kısa sürede, herhangi bir kesinti olmaksızın Biletix tarafından yapılacaktır.” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.