VW platformunda ikinci elektrikli Ford modeli

Alman üretici Volkswagen, yaptığı global anlaşma neticesinde üreteceği elektrikli Ford model sayısını arttıracak. Alman Handelsblatt gazetesinin haberine göre, Ford yönetimi; VW ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak sadece bir model geliştirmenin finansal bir anlamı olmadığını düşünüyor. İkinci bir elektrikli modelin gelişimi ile ilgili detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor.

Temmuz ayında, Amerikalı otomotiv şirketinin Avrupa operasyonları için VW’nin MEB olarak bilinen modüler elektrikli platformunu, pille çalışan yeni bir elektrikli araç tasarlayacağını açıklamıştı. Şimdi gelen haberler bu modelin ikincisinin yolda olduğunu gösteriyor.

2023 yılından itibaren 6 yılda 600 bin adetten fazla MEB platformundan çıkacak elektrikli Ford modelleri Avrupa’da müşterilere ulaşacak.

VW ile Ford arasındaki anlaşma gereği Ford Türkiye’de VW için yeni Transporter modelinden üretecek.

Elektrikli Ford üretimi MEB platformunda olacak

Volkswagen, 2016 yılından beri MEB platformu için 7 milyar dolar tutarında yatırım yaptı. Grup bünyesinde VW, Audi, Skoda ve Seat markaları için yaklaşık 15 milyon otomobil 10 yılda bu platformdan yola çıkacak. Elektrikli sedan, SUV, MPV, minivan gibi araçlar olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz