VW Türkiye yatırımı başlamadan kapandı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Volkswagen, Türkiye’de Passat ve Superb üretmek için 2 Ekim 2019 tarihinde Manisa’da kurduğu şirketi 17 Aralık 2020 tarihinde tasfiye etme kararı aldığı ortaya çıktı. Böylece daha yatırım başlamadan kurulan şirket kapatılımış oldu. Şirket daha önce iki kez yatırımın askıya alındığını dile getirmiş, geçtiğimiz günlerde otoajanda olarak haberini, verdiğimiz şekilde Slovakya’da 500 milyon euroluk ilave yatırım yapılacağını belirtmişti

Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 17 Aralık tarihinde tasfiyeye girerken tasfiyeye giriş kararı da Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildi. Şirket 28 Aralık tarihinde tasfiye için alacaklılara çağrı yaptı.

2 Ekim 2019’da Volkswagen Aktiengesellschaft, 943 milyon 500 bin Türk lirası sermaye ile “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı şirketi Manisa’da kurmuştu.

Şirket; otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla ilgili tüm diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmuştu.

 

Önceki İçerikTOGG Gemlik Tesisi ‘ni Avrasya Tüneli müteahhiti inşa edecek
Sonraki İçerikCiao Giulietta! 10 yıllık Alfa Giulietta üretimi bitirildi
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz