Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Dünya devi şirketlerin ortaklıkları zor bir sürecin ürünü oluyor. Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen FIAT-Chrysler Automobiles (FCA) ile Renault arasındaki büyük ortaklık bunun son örneklerinden birini oluşturuyor. İtalyan ve Fransız şirketlerin ortaklık görüşmeleri, Renault’nun yıllardır ortağı olduğu Nissan’a takılmıştı. Amerikan basınında çıkan bir kulis habere göre bu alanda yeni bir adım atılmış durumda. Haber, Wall Street Journal kaynaklı. Dolayısıyla doğru olma ihtimali yüksek. FCA Renault ortaklığı için yeni bir ilerleme söz konusu.

Renault Fiat ortaklığı
FCA ile Renault ortaklığı için yeni bir adım mı atılıyor?

FCA Renault ortaklığı için çözüm Nissan hisselerinde

Fiat Chrysler ile Renault ortaklık görüşmelerinin yeniden başlamasının önünü açmak için Nissan Motor`daki yüzde 43,4 payını azaltmak üzere görüşmeler yürütüyor.

Nissan Motor ve Renault yöneticileri global ortaklıklarını yeniden şekillendirmeyi görüşüyorlar.

Nissan, Renault’un Şirket’teki yüzde 43,4 payını azaltmasını ve iki şirket arasında uzun süredir var olan gerilimin bu global ortaklığın yeniden şekillendirilmesi yoluyla çözülmesini istiyor.

Nissan Motor, Renault hisselerinde oy hakkı olmayan yüzde 15 paya sahip.

Önceki İçerikParalı yol açıldı, İstanbul İzmir otoyol fiyatı ne kadar oldu
Sonraki İçerikRakam yetkili isimden geldi: 3 ayda 50 otomobil bayi kapandı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz