Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Xiaomi ve Lamborghini teknolojileri go kart ile bir araya geldi

Çinli elektronik şirketi Xiaomi, sürüş tutkunlarını ve go kart severleri çok heyecanlandıracak yepyeni bir ürün ortaya çıkarttı. Ancak, bu sıradan bir teknoloji ürünü değil, Lamborghini ortaklığı ile oluşturulan bir go kart.

Resmi olarak Xiaomi Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition olarak adlandırılan go kart, geleneksel Lamborghini sarısı ile renklendirilecek. Ayrıca üzerinde İtalyan otomobil üreticisinin çıkartma ve rozetleri yer alacak.

Temeli bir önceki model Ninebot GoKart Pro’ya dayanan Lamborghini Edition, tamamen elektrikli bir go kart; 62 tur atabilecek kadar güçlü ve dört hava kanalına sahip olan 432Wh’lik bir pil paketi içeriyor.

Xiaomi ayrıca, Pro Lamborghini Edition elektrikli go kart modelinde drift yapmayı kolaylaştırdığı söylenen özel lastikler kullanacak.

Pistlerde gerçek bir Lamborghini sesinden de uzak kalmayacaksınız. Xiaomi, Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition üzerinde, kükreyen bir V10 veya V12 motorunu taklit edebilen bir motor ses profili sistemine yer veriyor.

Görünen o ki, Lamborghini ve Xiaomi ortaklığı ile üretilen elektrikli go kart gerçekten çarpıcı. Ön tarafta Formula 1’den ilham alan havalandırma kanalları bulunurken, içeride oldukça ergonomik bir oturma alanı da var.

Dahası, Xiaomi Pro Lamborghini Edition go kart modeli; küçük bir yarış arabası benzeri direksiyon simidi, arka kanat ve dijital göstergelere de sahip.

Çinli şirketin 10. yılını kutlamak için üretilen go kart, yerel alıcılara 1.479 dolar eşdeğeri olan 9.999 Çin Yuan’ına satılacak. Türkiye’deki vergisiz fiyatı da şu an yaklaşık olarak 11 bin TL’ye denk gelse de henüz Çin dışında satılıp satılmayacağı belli değil.

Leave A Reply

Your email address will not be published.