Yakup Sabancı, YASCO Motorsports ile 1. sınıf yatırım başlattı

İşadamı Yakup Sabancı’nın kurduğu Birlas, motosiklet dünyasına hizmet verecek “Yasco Motorsports” showroomlarını açmaya başlıyor. Firma, ünlü İtalyan O.Z. jantlarının ekonomik markası “MSW”nin de Türkiye temsilcisi oldu.

İşadamı Yakup Sabancı’nın kurduğu Birlas Motorsports, Türkiye genelinde motosikletçilerin kaliteli ürün ve servis alabileceği “Yasco Motorsports” mağazalarını devreye alıyor. Birlas Magazin’in Haziran’da yayınlanan 2. sayısında Yakup Sabancı’nın iş hayatına atılmasının 30. yıldönümünde tecrübe ve görüşleriyle ilgili röportajlar yer alırken Birlas ve otomotiv dünyasından yenilik ve haberlere de yer veriliyor.

Yasco Motorsports mağazaları

Satışın yanısıra motosiklet dünyasında  en önemli faktörlerinden biri de “servis hizmeti. Birlas, Türkiye genelinde motosikletlerin  bakım, onarım veya parça değişimlerinin yapılacağı mağaza zinciri kurma kararı aldı. “Yasco Motorsports” adı verilecek mağazalarının motosiklet odaklı ürünlerin satış ve servisinde organize perakende kanalı olarak devreye girmesi hedefleniyor. İlk franchise örnek Yasco Motorsports mağazasının İstanbul’da açıldığını kaydeden Birlas Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ, 2021’de 10, daha sonra ise 30 mağazaya kadar çıkacaklarını söyledi. Demirdağ mağazalarda motosiklet zinciri, balata, filtre, aksesuar  gibi iki tekerlekle ilgili her tür ürünün yer alacağını, önümüzdeki günlerde elektrikli scooter, ATV lastikleri ve bisiklet ekipmanlarının da devreye girmesinin planladığını vurguluyor.

Özel ve Evrensellik ”MSW” jantlarında

Birlas Magazin’in 2. sayısında çıkan diğer bir haber ise yeni bir markanın gelişini duyuruyor.

İtalyan O.Z garantisiyle üretilen ve değer-performans kriterlerini bütünüyle kapsayan MSW için yeni bayilik ve satış noktaları oluşturulması hedefleniyor. İtalyan O.Z markası “MSW” markasını oluşturarak O.Z jantlara göre fiyatı yüzde 50’lere varan oranlarda avantajlı olabilen bir seçeneği otomobilseverlerin beğenisine sunuyor.

Her otomobil üreticisinin estetik dengesini koruyarak araçların stilini ve görünümünü değiştirebilen MSW alaşımlı jantlar, dünyanın birkaç bölgesinde O.Z lisans ve garantisiyle üretiliyor. MSW’nin misyonu yüksek kalite standartlarına sahip, sürüş sırasında estetik, güvenlik  ve performansı eksiksiz sağlayacak jantları geliştirmek.

İmalat politikası ise her zaman “rekabetçi bir fiyata özel bir tasarım” olan marka artık Birlas güvencesiyle Türkiye’de satışa sunulacak. Bayilik ve satış noktası oluşturma çalışmalarına başlayan Birlas, MSW’nin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi konumunda.

birlas performans

O.Z jant yarım asırlık oldu

Birlas Performans’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı efsanevi İtalyan jant markası “O.Z.” 50’inci yılını kutluyor. Markanın Genel Müdürü Eros Saretta dünya otomotiv devlerinin tercihi O.Z’un felsefesini ve hedeflerini Birlas Magazin okuyucuları ile paylaştı.

O.Z, 1985’ten beri Formula 1’in, 1988’den beri de WRC’nin bir parçası. Yarışlarda 150’den fazla şampiyonluğu bulunan O.Z. günümüzde hem motorsporları hem de binek segmentte en çok aranan ve güvenilen marka. İtalyan tasarım geleneğinin en iyilerinden, yarış DNA’larına sahip O.Z. Tasarım Laboratuvarlarında geleneksel değerlerin yeniyle karışımı ve adrenalinle beslenen bir vizyon jantlara hayat veriyor. Tüketici eğilimlerinin değiştiğini kaydeden Eros Saretta şunları söylüyor:

“Küçük otomobiller için bile artan çaplar, hafiflik araştırması ve kişiselleştirmeye büyük önem veriliyor. Bunlar piyasadan aldığımız geri bildirimlerden bazıları. Tabi sadece üst düzey ürünler için değil. Orta sınıf pazar da önemli ölçüde değişiyor. Önceleri insanlar, olabildiğince az harcayarak basit tasarımlı, temizlemesi kolay bir jant satın almaya çalışırlardı. . Bugün tüketici daha fazlasını istiyor ve kış kullanımı için bile tasarım ve kalite arıyor. Bu nedenle, üst düzey çözümler sunan ve makul fiyatlı MSW markamız pazarda önemli başarıya sahip.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.