Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Yamaha 125’lik D’elight fiyatı belli oldu

Yamaha şehir içi scooter modeli D’elight 2021 ortaya çıktı. Retro görüntüsüyle şehirli yaşamın trendlerine uyum sağlayan D’elight; kadın, erkek, genç, yaşlı her yaştan insana hitap eden unisex ulaşım aracı olarak biliniyor.

125 cc EU5 uyumlu motor ve 101 kg ağırlığa sahip motorla Yamaha; günlük alışverişlerin, arkadaş buluşmalarının, rutin işe gidiş gelişlerin ya da üniversiteli gencin ekonomik ulaşım çabalarının çözümü olmayı hedefliyor. Yamaha D’elight mevcut model satış fiyatı 22 bin 400 TL. iken Yamaha Euro 5 uyumlu yeni motorlu modeli 29.950 TL fiyatla yola çıkarıyor.

D’elight 2021 yılında tamamen EU5 uyumlu, oldukça sessiz ve ekonomik 125 cc motor ile yepyeni bir kimliğe büründü. Günlük rutinlerde trafikte sıkıcı hale gelen ulaşımı keyifli hale getiren D’elight; yeni motoruyla daha hızlı ve daha hafif.

Onunla ara sokaklara sessizce girer çıkar, istediğiniz yere kolayca ulaşır ve park edebilirsiniz. Blue Core teknolojisi kullanılarak geliştirilen yepyeni motor; maksimum torka kendi sınıfındaki diğer scooter’lardan önemli ölçüde daha düşük bir motor devri olan 5000 dev/dak’da ulaşıyor.

D’elight’ın düşük ağırlığının yanında bu özellik; canlı ve hassas hızlanma sağlayan güç/ağırlık oranına katkıda bulunuyor.

Yeni D’elight retro görüntüsüyle kült bir model olarak değerlenecek. 2021 Yamaha D’elight, daha yuvarlak hatlara sahip farla birlikte; gömme manşonlu sinyaller ve gövdeye monte pozisyon lambası içeren unisex gövde tasarımına sahip.

Yeniden şekillendirilen ön bölüm, rüzgâra karşı mükemmel koruma sağlıyor; ve zorlu hava koşullarında da motosikletle yollara çıkma cesareti veriyor. Geniş ve düz ayaklık alanı kolay erişimle birlikte oldukça konforlu bir sürüş pozisyonu sağlıyor.

Etek giyerek de rahat kullanım

Özellikle şık giyinmeyi seven kadınların etekten ve şıklıklarından taviz vermeden motosiklet kullanmalarına olanak veriyor. D’elight, geniş bir sele altı bagaj bölmesine sahip. İki kişilik konforlu sele açıldığında, hava koşullarına dayanıklı bagaj bölmesi ortaya çıkıyor.

Alışveriş poşetleri, sırt çantası rahatlıkla sığabilen bagaj bölmesine kask da konulabiliyor. Bu özellik kendi sınıfındaki çoğu modelde yok.

Yalnızca 101 kg ağırlığında olan yeni D’elight; motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar ya da kendine kolay park edilebilen hafif bir motosiklet isteyenler için. Son derece düşük ağırlığı, özellikle trafikteki duruş kalkışlarda çevikliği artırmanın yanı sıra scooter’ı ayağa kaldırmayı çok daha kolay hale getiriyor.

Yeni D’elight, açılıp kapatılabilen Start-Stop motor teknolojisi ile donatıldı. Sistem açıkken, trafik ışıklarında veya kavşaklarda durduğunda Start-Stop işlevi; çevreye verdiği zararı en aza indirmek ve yakıt maliyetlerini düşürmek için motoru otomatik olarak durduruyor; frenler bırakıldığında ve gaz kolu döndürüldüğünde hemen yeniden çalışıyor.

2 Comments
  1. Kocer says

    Yanlisiniz var su kucucuk motor 29.950 TL yanlis duymadiniz. Kendi gozlerimle gordum hatta aradim bayii den de fiyat aldim. Saka gibi ulkede yasiyoruz resmen sanki scooter degil araba aliyorsun!!!

  2. Taslicali says

    Mevcut model ile Euro 5 motorlu versiyon arasında 7.550 TL fark var.

Leave A Reply

Your email address will not be published.